Головна Посилання ... Як обрати монітор для фрилансу?

Як обрати монітор для фрилансу?

Комп’ютерна техніка — те, без чого не може обійтися жоден фрилансер. Кожен вид діяльності зобов’язує використовувати ПК з якісною периферією. Особливої уваги заслуговує монітор, адже з ним доводиться взаємодіяти найбільше. Обираючи його, треба орієнтуватися на головні цілі використання. Специфікації дисплеїв, призначених для роботи з текстом, тестування ігор та створення графіки, відчутно відрізняються.

5 критеріїв вибору монітора

Найперше, на що варто звернути увагу, — розмір діагоналі. Найкомпактніші моделі мають 14-15 дюймів, а найбільші — 49-55 дюймів.

  • Діагоналі від 20 до 24 дюймів достатньо для копірайтера, перекладача, письменника, сценариста або редактора.
  • Доступний за посиланням https://www.moyo.ua/comp-and-periphery/noutebook_pc/monitors/32/ монітор 32 дюйми — оптимальний варіант для фотографа, ретушера, дизайнера.
  • Дисплей розміром понад 40 дюймів — ідеальний для тестувальників ігор і програмного забезпечення, інженерів-проектувальників, мультиплікаторів.

Другий критерій вибору — роздільна здатність матриці та щільність пікселів. Необхідно знати, що:

  1. Типові офісні завдання (створення текстових документів, заповнення таблиць та форматування баз даних, запуск спеціалізованого програмного забезпечення) не потребують надвисокої роздільної здатності. Full HD вистачає з головою.
  2. Для роботи творчого характеру призначені моделі 4К. Їхні переваги: чіткість, реалістичність, яскравість зображення.

Неабияке значення має співвідношення сторін монітора. Так званий «широкий формат» 16:9 характеризується універсальністю і відповідає вимогам часу. Дисплей з таким співвідношенням підходить для роботи і для розваг.

Третій значущий нюанс — наявність покриття. Монітори без нього поступаються в ергономічності. Матовий шар з антибліковими властивостями дозволяє працювати без дискомфорту навіть під світлом прямих сонячних променів, наприклад, на вулиці або поряд з вікнами.

Наступний крок — вибір частоти оновлення. Вона важлива, якщо користувачеві часто доводиться мати справу з динамічним контентом: відеороликами, комп’ютерними іграми, анімацією. Оптимальне значення у такому разі стартує від 120 Гц.

Комфортна і безпечна для очей частота знаходиться у діапазоні від 72 до 75 Гц. Монітори з такою «герцовкою» можна використовувати для розв'язання найрізноманітніших задач: від ведення ділового листування до написання програмних кодів.

Наостанок доцільно проаналізувати другорядні характеристики. Серед них: наявність вебкамери та динаміків, кількість портів для підключення сторонніх пристроїв. Камера потрібна для спілкування за допомогою засобів відеозв’язку, динаміки — для відтворення аудіо без додаткової акустики. Найкорисніші «входи» — USB та HDMI.

Переглядів : 289
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати