Головна Посилання ... Як безпечно робити онлайн покупки

Як безпечно робити онлайн покупки

Придбання необхідних товарів через Інтернет зробили наше життя зручнішим. Це швидко, часто дешевше, і дуже просто. Достатньо клікнути на посилання, вибрати товар, додати у кошик, натиснути на кнопку «оплатити», гроші відразу спишуться за пару секунд, та покупка вже їде до вас. Але, як це часто буває, є, на жаль, зворотний бік медалі — ризики. Можна нарватися на шахраїв: одні продають те, чого вони не мають, інші торгують браком чи фейком, треті під різними приводами намагаються виманювати дані банківських карток. Щоб цього уникнути, треба вибрати надійний магазин. Тільки тоді можна бути впевненим, що Ваша покупка буде безпечною, вигідною, порадує вдалим вибором.

Що необхідно знати про вибраний інтернет-магазин

1. Щоб покупки в Інтернеті не закінчилися недоставленим товаром, а ще гірше вкраденими грошима та даними, насамперед важливо звертати увагу на надійність інтернет-магазину, яку можна визначити за такими критеріями:

  • чи не дуже низька ціна в інтернет-магазині;

  • чи є опис продавця;

  • чи є веб-сайт технічно та граматично точним;

  • чи є доменне ім'я довіреним.

2. Сьогодні в інтернеті є безліч різних інструментів, що визначають надійність домену у відсотках, один з них — scamadviser.com. З іншого боку, інформацію про продавця можна знайти, наприклад, у пошуковій системі Google — якщо продавець надійний, інформації в інтернеті буде багато! Однак інформацію про домен, а також про продавця завжди потрібно перевіряти кілька разів із різних джерел!

3. Не менш важливі відгуки інших покупців про інтернет-магазин та його асортимент – тільки так можна дізнатися реальну ситуацію. Однак у той же час важливо не покладатися тільки на ті відгуки, які є в Інтернеті, адже в наш час навіть підроблені інтернет-магазини, як правило, мають розділ «Відгуки», в якому міститься незліченна кількість позитивних відгуків про конкретного продавця. Дивіться у різних джерелах – сайт магазину, соціальні мережі та інші сайти! Можливо, у Вас є друг чи знайомий, який уже робив покупки в конкретному інтернет-магазині й може розповісти Вам про нього детальніше?

4. Дотримуватися принципів безпечних покупок в Інтернеті важливо не лише в Україні, а й за кордоном. Все частіше ми витрачаємо свої гроші в інтернет-магазинах, що вже заслужили довіру, таких як Amazon або Etsy, а також в таких, як Aliexpress і Alibaba. Як безпечно робити покупки в Aliexpress та на інших аналогічних сторінках? У таких інтернет-магазинах рекомендуємо звертати увагу на те, чи пропонується покупцеві повне або часткове повернення грошей, а також репутацію торговця.

І зрештою – залишайтеся скептиками!

Ставтеся скептично до всіх пропозицій в Інтернеті. Якщо пропозиція виглядає надто добре, щоб бути правдою, швидше за все, так і є.

Переглядів : 75
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст