Головна Посилання ... Як адвокат по кредитах може допомогти у виконавчому провадженні? Як адвокат по кредитах може допомогти у виконавчом...

Як адвокат по кредитах може допомогти у виконавчому провадженні?

Процедура вирішення кредитного спору може складатися з декількох етапів. Наприклад, із таких: виникнення прострочення сплати кредиту, врегулювання спору через колекторів, вчинення виконавчого напису у нотаріуса або звернення кредитора до суду, виконання рішення суду або нотаріального напису. З одного боку, всі ці етапи між собою поєднані, адже кожен наступний з них настає (чи не настає) як наслідок попереднього. Добре, коли адвокат по кредитах буде залучений до вирішення спору на ранній стадії, проте у виконавчому провадженні його роль теж може бути вирішальною.

Чим допоможе адвокат, якщо рішення про стягнення боргу вже знаходиться у виконавчій службі?

  1. Надасть консультацію, допоможе з підготовкою документів. Адвокат, на відміну від звичайного юриста, може подавати запити до різних установ для збору доказів по справі. Також він може подавати усі заяви до суду від імені боржника. Таким чином, людині, яка підписала договір про надання правової допомоги з адвокатом, навіть не обов’язково особисто відвідувати виконавчу службу чи суд. Все це замість неї зробить адвокат.

  2. Скасує виконавчий документ про стягнення боргу. Для того, щоб кредитор міг звернутися у виконавчу, йому потрібен виконавчий документ. Таким документом може бути або судове рішення, або виконавчий напис нотаріуса (виконання написів зараз стоїть на паузі у зв’язку з воєнним станом, але як буде з цим далі – поки що невідомо). 

  3. За наявності підстав, допоможе закрити виконавче провадження. Зробити це можна скасувавши рішення про стягнення боргу, оскарживши постанову про відкриття провадження або за строками давності.

  4. Допоможе повернути безпідставно списані кошти. Після того, як кредитний адвокат скасовує виконавчий напис нотаріуса, або суд задовільняє апеляцію на користь боржника, може статись так, що якась сума вже була списана з рахунків. Тоді потрібно подавати заяву до виконавця з вимогою повернути ці кошти.

  5. Оскаржить дії виконавця. Цей пункт може охоплювати правову допомогу у складенні та подачі скарги до суду через незаконний арешт коштів на рахунку боржника, недотримання ним процедури реалізації майна, порушення виконавцем правила про територіальну юрисдикцію тощо.

Отже, той факт, що по кредитному спору вже розпочалося виконавче провадження, не означає, що для боржника все втрачено. Цей етап передбачає необхідність виконання виконавцем різноманітних процедур, які мають чітке правове регулювання. А значить, якщо такі процедури були вчинені з порушенням, адвокат допоможе використати це на користь боржника.

Переглядів : 154
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст