Головна Посилання ... Як виростити кавун на 14 днів раніше? Кавун під плівкою на баштан, переваги методу Як виростити кавун на 14 днів раніше? Кавун під пл...

Як виростити кавун на 14 днів раніше? Кавун під плівкою на баштан, переваги методу

Кавун – улюблена ягода для багатьох. Як всі, напевно, знають - рослина любить тепло, тому його в Україні здебільшого вирощують на півдні країни. Всі фермери, що займаються вирощуванням баштанних культур, використовують сіру і чорну мульчувальну плівку.

З цієї статті від sad-ogorod.in.ua ви дізнаєтеся:

  1. Навіщо вирощувати кавун під плівкою?

  2. Як виростити кавун на 2 тижні раніше за інших?

  3. Рекомендації з вирощування кавуна у відкритому грунті

Плівка мульчувальна для кавуна: плюси методу

Всі рослини сімейства гарбузових погано реагують на зниження температур. Щоб уберегти врожай від заморозків навесні і восени, фермери по всій країні використовують плівку мульчувальну на баштан оптом. Це поліетилен вторинної сировини в рулонах по 500 м або 1000 м.

C:\Users\Антон\Desktop\арбуз под пленкой\арбузі под пленкой.jpg

Коли садити розсаду кавуна під плівку?

Відповідь: коли температура ґрунту на глибині 9 см буде близько 11 градусів – можна висаджувати розсаду. Зазвичай це 1-13 квітня (південний Степ), 12-20 квітня (центральний Степ), і в районі 20 квітня до 7 травня (Лісостеп).

Плюси методу:

  1. Залежно від кольору поліетилену можна регулювати температуру ґрунту.

Прозора сіра мульча на баштан найкраще прогріває грунт, що й дозволяє отримати ранній кавун під плівкою на 2 тижні раніше.

Чорна мульчувальна плівка сприяє скороченню росту бур'янів, оскільки вона непрозора і не пропускає сонячне світло.

Товщина 30-40 мікрон.

C:\Users\Антон\Desktop\арбуз под пленкой\черная пленка для арбуза.JPG

  1. Під мульчею на баштан рослина краще зберігає вологу, поживні речовини менше змиваються.

  2. При такому способі полив баштанних здійснюється краплинними стрічками, які зручно прокладати під мульчувальним плівковим укриттям.

D:\Загрузки Интернет\iloveimg-compressed(89)\капельное орошение арбуз.jpg

Вода буде надходити прямо під корінь, а листя при цьому не будуть зволожуватися.

  1. У періоди дощів прозора мульча на баштан захищає рослини в періоди дощів. Це дуже важливо за 12-15 днів до збирання плодів, коли рясні дощі можуть знизити відсоток цукру в плодах.

Z6lQBkHD_xySn0hlzO4AbyhdCPBDBKbzwjMmTbxJnUDwCQOmom1KSqZtx0mZ9w0w0Md2gP6frQeBhVyEUeQFxGgiq-c2uSZblLOdYgpZb6OKuJLNOd19rxTlUzoRf0HeX3V2_kk

  1. Відсоток хвороб в рази нижче в порівнянні з традиційними методами пророщування у відкритому грунті.

  2. Економія на добривах.

Стандартні розміри мульчі на баштан в метрах:

  • 0,7х1000

  • 0,8х1000

  • 0,9х1000

  • 1х1000

  • 1,2х1000

  • 1,4х1000

Роздрібна ціна від 780 грн до 1560 грн за 1 рулон.

Ранній кавун на 2 тижні раніше:

Над грядкою ставимо дуги з металу. Вночі та вдень при похолоданні вкриваємо тонким білим агроволокном товщиною 19-23 г/м2 в 1 шар. У моменти дощів поверх агроволокна накидаємо прозору мульчу на баштан. Як тільки погода стане стабільно теплою – плівку і агроволокно знімаємо.

Результат досвіду:

Швидкий ріст, надійний захист від вологи та холоду. Розсада вже через 21 день дає перші арбузики, ще через 7 днів - повний цикл цвітіння. Жодна рослина за 2 роки під прозорою мульчею не страждала від кореневої гнилі.

Рекомендації по вирощуванню

Для нормального розвитку кавуну, як і всім баштанним, потрібні тепло і правильний мікроклімат. Температура проростання насіння близько 17 градусів, але краще підтримувати її в діапазоні від +25 до +29 градусів.

В чому різниця? Якщо при 17 ºС насіння проростуть за 2 тижні, то при 26-28 ° С – вже через тиждень з моменту посіву.

Найкращі попередники – багаторічники, кукурудза (силос, зелений корм), пшениця озима, а також зернобобові культури. Якщо на місці вже росли гарбузові культури, на це ж місце повторно можна садити тільки через 7 років.

Плівку для кавуна і дині допоможе вибрати таблиця:

C:\Users\Антон\Desktop\арбуз под пленкой\типы пленки.jpg

Що відбувається з кавуном у спеку та холод:

Він добре витримує температуру ґрунту до 61 градуса і повітря до +43 °С. Досвідченим шляхом з'ясували, як реагує рослина на заморожування і зниження температур:

  • +15 °С – призупинення розвитку;

  • +10 °С – асиміляція припиняється;

  • +1 °С – припиняється ріст;

  • -1 °С – рослина гине.

У чому різниця дині і кавуна:

Кавун не переносить тіні, особливо це важливо на самому початку зростання і у фазі цвітіння. Він здатний охолоджувати сам себе, і якщо в засуху і спекотні дні листя у дині та гарбуза в'януть, то у кавуна – ні.

Переглядів : 3719
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст