Головна Посилання ... Як скласти позовну заяву до суду?

Як скласти позовну заяву до суду?

Практично будь-який громадянин хоч раз в житті змушений звертатися до суду, а для цього потрібно знати, як скласти позовну заяву. Розглянемо деякі нюанси пов’язані з даним питанням.

Структура позовної заяви

При складанні позовної заяви, її оформляють, починаючи з вказання назви суду, до якого позов направляється, назви і адреси самого позивача, відповідача та третіх осіб, які можуть грати роль у судовому розгляді, якщо такі є. Далі вказується сума позову. Потім слідує сам текст заяви.

В тексті позовної заяви в першу чергу повинні бути вказівки на порушення тих чи інших конкретних прав і свобод або законних інтересів сторони, яка подає заяву. Важливо вказувати реальні обставини, які дають можливість зробити безсумнівний висновок про це, і навести докази, на які можна посилатися для підтвердження обставин.

Наступною невід'ємною частиною заяви є юридичне обґрунтування (так званої кваліфікації) реальних обставин, що описуються в позові. Ця частина вимагає не тільки вказівок на правові норми, а й пояснень, з якої власне причини зроблений на підставі цих норм висновок щодо існування (чи відсутності) спірних правових відносин або такого законного права, свободи, а також інтересів сторони, що подає позов, які були порушені. Зі складеної заяви максимально ясно і логічно повинні витікати зазначені в ньому позовні вимоги.

Текст будь-якої заяви обов'язково повинен закінчуватися переліком додатків. І, звичайно, в самому кінці заява повинна містити підпис особи, що її подає і дату.

Грамотно складена заява неодмінно підвищує ймовірність її прийняття, належного розгляду судом і порушення останнім провадження у цивільній справі.

Джерело: Зразки позовних заяв до суду

Типові помилки при складанні позовної заяви

Найбільш типова поширена помилка фізичної або юридичної особи, яка звертається з позовною заявою до суду - впевненість, що його заява сильно полегшить адвокатську роботу у справі і, значно знизить витрати на послуги адвоката. Це не відповідає дійсності, так як заява, навіть на перший погляд бездоганна - ще не означає швидкого вирішення проблеми, так як можливе виникнення подальших труднощів. Юридично мало обізнана особа, яка не знайома зі специфікою процесу підготовки позовної заяви, її складання і подачі позову до суду, часто робить помилки, які можуть потім дорого коштувати, під час безпосереднього процесу розгляду спорів.

Справа в тому, що цивільно-правові відносини занадто широкі і складні, тому грамотно скласти заяву самостійно достатньо складно, адже обширність і неоднозначність будь-яких цивільно-правових відносин унеможливлюють навіть приблизне передбачення форми позову для всякого конкретного випадку з можливих.

Навіть якщо Вам здається, що начебто ви все вірно вказали, через відсутність знань про особливості доказування в суді, ви можете не вказати чи втратити певні обставини, які можуть бути суттєвими для справи, або навпаки, викласти відразу всі "козирі" у заяві, що також не завжди раціонально.

Крім того, кожен, навіть нескладний на перший погляд випадок, має свою специфіку, яка призводить до необхідності гранично чіткого формулювання вимог за позовом. Не вимагає ніякої особливої підготовки, може бути, хіба що позовна заява до суду про розірвання шлюбу, та й то тільки тоді, коли в ньому не зазначено ніяких додаткових вимог. В інших випадках краще всього не складати позовну заяву самостійно, а звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою, юридичними послугами – адже в кінцевому підсумку це вийде набагато дешевше.

Переглядів : 8950
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати