Головна Посилання ... Як правильно давати гроші в борг - 5 основних правил Як правильно давати гроші в борг - 5 основних прав...

Як правильно давати гроші в борг - 5 основних правил

Правильно давати гроші у борг – це ціле мистецтво. Здається, що це проста справа, але багато хто стикається з неочевидними наслідками цього пориву. Наприклад, дуже часто боржник може затягувати повернення грошей, а то й зовсім забуває про цей обов'язок. Крім того, існує такий психологічний механізм, коли «рятівник» сам стає «жертвою», позичаючи гроші, ризикує зіпсувати відносини з боржником. Спеціалісти сайту ФінПром розповіли про те, як правильно позичати і запропонували кілька елементарних порад.

1. Певна сума

Психологи радять позичати рівно таку суму, яку не шкода було б подарувати людині на безоплатній основі. Звичайно, що для різних людей така сума буде різною. Такий підхід дозволить не переживати, якщо суму не повертають, а якщо все-таки відбудеться повернення боргу, то можна цьому зрадіти, як подарунку.

2. Заборона на великі суми

Ще одне очевидне правило – ніколи не позичати великих сум. Як то кажуть, із великою сумою приходить і велика відповідальність. Справді, багато міцних і теплих відносин псувалися на тлі чиєїсь солідної заборгованості. Звичайно ж, людина може повернути й більшу суму, але ризик занадто великий. Потрібно не соромитись ставити рамки в таких питаннях і не боятися відповідати відмовою. Хороший знайомий і друг ніколи не образиться на таку відмову, а віднесеться до нього з розумінням.

3. Послуги кредитних компаній

Повертаючись до питання великих сумах, можна запропонувати людині звернутися до банку чи МФО, щоб вирішити свої фінансові проблеми. Немає нічого поганого у кредитах, якщо грамотно до них підходити. У хороших перевірених банках не такі високі відсотки, а клієнт може вибрати відповідні йому умови. Також нагадаємо, що у більшості українських МФО для нових клієнтів видають перший кредит під 0 відсотків на картку.

4. Свої інтереси понад усе

Не варто позичати, ставлячи себе в невигідне становище. Якщо людина сама має фінансові труднощі, то не варто рвати на собі останню сорочку, щоб виручити друга. Такий шляхетний жест навряд чи хтось оцінить, а тих, хто потребує, вже стане двоє. Потрібно завжди відштовхуватися від власних сил і можливостей, і керуватися здоровим глуздом, виявляючи здоровий егоїзм у цих питаннях.

5. Точні терміни

Людина, даючи в борг, повинна не соромитися говорити про чіткі дати повернення грошей. Це звучатиме жорстко, але зріло. Гроші потрібні всім, тому немає нічого поганого в тому, щоб визначати рамки фінансових відносин зі знайомими. Встановлюючи дату повернення, людина стимулює боржника до повернення і показує, що це важливо.

 
 
 
Переглядів : 467
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати