Головна Посилання ... Вся правда про МФО: умови оформлення та користування кредитами? Вся правда про МФО: умови оформлення та користуван...

Вся правда про МФО: умови оформлення та користування кредитами?

Ринок МФО, тобто мікрофінансового кредитування, в нашій державі досить сильно розвинений. Про такі форми кредитних зобов’язань як кредити онлайн або гроші до зарплати сьогодні чув, якщо не кожен громадянин, то кожен другий – точно. Але що насправді ховається за цими послугами? Які умови кредитування пропонують МФО? Як вони працюють? Та які законні підстави мають для здійснення такої діяльності?

Що таке МФО та хто їх контролює?

МФО – це абревіатура, яка використовується для позначення мікрофінансових організацій, або, як їх ще називають, небанківських кредитних компаній. Дані установи мають статус юридичних осіб і можуть мати одного або кількох власників. Щоб мати законні підстави для здійснення фінансової діяльності, кожна МФО повинна бути зареєстрованою Нацкомфінпослуг та занесеною до Єдиного державного реєстру фінансових установ, про що видається відповідне свідоцтво.

У свідоцтві вказується повна назва кредитної компанії, серійний номер, який повинен збігатися з номером в базі Держреєстру, а також дата створення, ініціали власників та адреса головного офісу. Крім того, кожна фінансова установа повинна розмістити скановану копію цього документу на своєму сайті, а також забезпечити відкритий доступ для ознайомлення з документом кожному користувачу сервісу.

Що стосується послуг МФО, то в багатьох аспектах їх діяльність подібна до банківської, проте виконання інших послуг (здійснення транзакцій, приймання та відправлення будь-яких платежів, проведення грошових переказів і т.п.) кредитними компаніями не практикується. Основна спеціалізація МФО – це надання кредитних послуг на спрощених умовах фізичним особам.

Як зазначає фінансовий експерт порталу https://loando.ua Іванна Молодоженя: «Спрощені умови кредитування, за якими працює більшість кредитних компаній, це саме то, що українським позичальникам зараз вкрай необхідно. Адже, завдяки таким умовам отримати кредитні кошти можуть навіть некредитоспроможні громадяни та особи з поганими кредитними історіями. МФО часто є єдиним місцем, де можливо взяти гроші в борг у випадку фінансових проблем».

Умови кредитування та спосіб оформлення кредитів в МФО

Щоб отримати кредитні кошти в МФО, позичальник не зобов’язаний збирати великий перелік документів, витрачати час на особистий візит в кредитну установу, а також не мусить переконувати кредитора в своїй кредитоспроможності та надійності.

Кредитні компанії висувають мінімальний список вимог, а також забезпечують максимально просту та зручну процедуру оформлення боргових зобов’язань. В більшості кредитних компаній вимоги до позичальників та процес оформлення кредитів онлайн виглядає майже однаково:

  1. Клієнт подає заявку на кредит онлайн на сайті кредитної компанії. В заявці потрібно вказати: дані з паспорта та ідентифікаційного коду (іноді вимагається сканована копія паспорта або фото з паспортом в руках), адресy проживання та контактні данi, а також термін та сумy кредиту (в більшості компаній можна оформити кредит від 100 до 15 000 гривень, терміном від 1 до 30 днів).
  2. Очікування відповіді. Більшість кредитних компаній на своїх інтернет-ресурсах використовують програми, які здійснюють розгляд заявок в автоматичному режимі, тому відповідь приходить миттєво або через кілька хвилин.
  3. Прив’язка та верифікація карти. Якщо відповідь по заявці позитивна, то для клієнта відкривається наступна сторінка, в якій він повинен вказати реквізити карти та пройти коротку верифікацію. Щоб ідентифікувати власника карти, на вказаному рахунку блокується випадкова сума. Як тільки клієнт правильно зазначить, яка сума була заблокована, верифікація буде вважатись пройденою.
  4. Останній етап – підписання електронного кредитного договору. Здійснюється за допомогою спеціального ідентифікатора (випадкова комбінація символів), який відправляється на номер мобільного телефону позичальника. Вписуючи код, клієнт погоджується з умовами договору та зобов’язується їх виконувати. Після підписання контракту, гроші миттєво надходять на рахунок клієнта.

Правила користування кредитами онлайн

Кредити онлайн – це надзвичайно зручна та вигідна послуга, але тільки за умови, що клієнт добросовісно буде виконувати правила кредитування, на які він погодився, підписуючи кредитний договір. Насправді таких правил небагато, й в основному вони зводяться до вчасного внесення платежів за кредитом та своєчасного погашення кредиту в повному розмірі.

Якщо так сталося, що сплатити регулярний платіж чи погасити кредит вчасно не вдається, варто скористатись послугою пролонгації (якщо вона доступна у вашій компанії) або безпосередньо зв’язатися з кредитором. Треба пам’ятати, що наслідки невиплати кредиту можуть бути надзвичайно поганими, навіть, якщо ви позичали невелику суму коштів. Борг може вирости не в один раз, а в декілька, але тільки, якщо клієнт жодним чином не намагатиметься виправити ситуацію.

Якщо ж позичальник намагається сплатити хоча б якусь частину, або просить про реструктуризацію чи відстрочення платежу, кредитори завжди готові йти на зустріч порядним клієнтам.

Переглядів : 704
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст