2
0
1153
Нещодавнє рішення Верховного суду України акцентувало увагу на питанні, яке часто викликає суперечки серед водіїв і правоохоронних органів: чи можна виїжджати на тротуар і як це пов’язано з паркуванням. Верховний суд скасував штраф, накладений на водія Skoda Octavia в Кременчуці за проїзд тротуаром, нагадавши, що в певних випадках виїзд на пішохідну зону допустимий. Це рішення актуалізувало правила використання тротуарів для водіїв, які бажають припаркуватися.
Суть ситуації така: водія оштрафували на 255 гривень за те, що він в’їхав на тротуар, щоб припаркуватися. Інспектор поліції побачив це як порушення правил дорожнього руху і виписав штраф. Однак водій не погодився з постановою і вирішив оскаржити її в суді, аж до Верховного суду, де і домігся скасування штрафу.
Верховний суд роз’яснив, що згідно з пунктом 15.10 «в» ПДР України, автомобіль може бути припаркований на тротуарі за умови дотримання однієї важливої умови – для проходу пішоходів має залишатися щонайменше два метри вільного простору. Ба більше, для заїзду на паркувальне місце і подальшого виїзду з нього, водій має право тимчасово рухатися тротуаром.
Це означає, що якщо паркування здійснюється на краю тротуару і не перешкоджає пішоходам, то дії водія вважаються законними. Суд зазначив, що логічно припускати, що для досягнення і покидання дозволеного місця паркування водій повинен на якийсь час використовувати тротуар, що не є порушенням. Таким чином, Верховний суд зняв з водія штраф, підтверджуючи його право тимчасово використовувати тротуар для паркування.
СПРАВОЧНИК: Таблица времени выведения алкоголя и юридическая ответственность: когда можно садиться за руль
Важливі моменти для водіїв
Рішення Верховного суду України підкреслює кілька важливих аспектів, які можуть бути корисними автомобілістам:
Право паркування на тротуарі: Водії мають право паркуватися на тротуарах за умови, що залишається щонайменше два метри для вільного руху пішоходів. Цього правила важливо дотримуватися, оскільки його порушення може призвести до штрафу.
Тимчасове використання тротуару: Для того щоб припаркуватися на тротуарі, водій має право виїхати на нього. Це не вважається порушенням, якщо паркування відбувається за правилами.
Скасування штрафів: Водії, які стикаються з несправедливими штрафами, можуть оскаржити їх у суді. Рішення Верховного суду показує, що така правова боротьба може бути успішною, якщо довести дотримання всіх норм ПДР.
Джерело: Твоя Машина
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
197
Коментарі:
0
Переглядів:
140
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
538
Коментарі:
0
Переглядів:
1055
Коментарі:
1
Переглядів:
573
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.