Головна Посилання ... Вирішили брати собаку. В якому віці краще це зробити та що підготувати? Вирішили брати собаку. В якому віці краще це зроби...

Вирішили брати собаку. В якому віці краще це зробити та що підготувати?

Домашні улюбленці допомагають нам переживати найскрутніші часи. Тому попри війну люди постійно заводять кішок та собак. Навіть навпаки, зараз роблять це частіше, ніж до повномасштабного вторгнення.

Щоб підготовка до прийняття нового члена в родину не перетворилась на гру в рулетку, краще грати в українські ігрові автомати, ніж з життям тварини. А перед тим, як в домі з’явиться цуценя, потрібно підготуватись. Важливо також, в якому віці ви берете собаку.

Найкращий вік цуценяти для адаптації в сім’ї

Багато що залежить від породи собаки та вашої готовності до догляду та виховання. Зазвичай рекомендується брати цуценя у віці приблизно 8 тижнів. У цьому віці цуценята вже відлучились від матері та можуть вживати їжу самостійно, але ще досить молоді для легкої адаптації в новій сім'ї. Деякі заводчики та експерти вважають, що краще почекати до 12 тижнів, щоб дати більше часу для соціалізації.

Собаки, старше 3 місяців вже мають певні навички та звички. Тож, якщо ви берете такого підлітка, з одного боку, він вже навчений їсти самостійно та привчений до вигулу або ходить на пелюшки. Але з іншого боку, соціалізація та період звикання до нової сім’ї може потребувати більше часу. Дорослі собаки, наприклад з притулку, потребують ще більшого часу на адаптацію та соціалізацію. Тож, якщо у вас є діти, бажано ретельно зважувати всі за та проти такого рішення. Бо з одного боку — ви даєте тваринці шанс на життя в родині, а з іншого — потрібно розуміти, що не всі тварини вживаються з дітьми.

Що підготувати до появи собаки у квартирі

Підготовка до появи цуценяти в домі — важливий етап, який допоможе забезпечити маленькому вихованцю комфортне та безпечне проживання. Ось список речей, які варто підготувати:

  • підготуйте місце для сну цуценяти. Це може бути м'яка підстилка або спеціальне собаче ліжко. Мало хто з господарів вирішує одразу спати з твариною в одному ліжку. Однак, більшість тварин через певний час опиняється саме там. Тож, наявність особистого спального місця хоча б дасть шанс собаці спробувати спати окремо;

  • придбайте кілька мисок різного розміру для їжі та води;

  • іграшки: гумові та текстильні м’ячі, мотузки, спеціальні “гризуни”. Вони допоможуть зняти стрес, який неодмінно буде у малечі через зміну оточення;

  • пелюшки. Багато одноразових пелюшок. Якщо цуценя привчене до них — покладіть кілька в різних кутках квартири. Якщо ні — розкладайте по всій квартирі, та слідкуйте, де воліє ходити в туалет тваринка. Поступово кількість пелюшок можна скоротити, тим більше коли почнете привчати до вигулу на двір;

  • виберіть відповідний за розміром нашийник та легкий повідець для прогулянок. Для малечі краще підійде збруя, яка застібається під грудьми. Таким чином немає ризику травмувати цуценя, якщо доведеться потягнути за повідець.

Перш ніж занести цуценя у квартиру, переконайтеся, що всі небезпечні предмети та речі, які воно може ковтнути або пошкодити, не досяжні для песика. Підніміть якомога вище рослини, особливо ті, що можуть бути отруйними для собак. Запишіться на перший візит до ветеринара для огляду, вакцинації та обговорення плану здоров'я малечі.

Переглядів : 173
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст