Головна Посилання ... Випадкова аварія чи навмисне порушення? Як страхування ОСЦПВ допомагає розв’язувати конфлікти Випадкова аварія чи навмисне порушення? Як страхув...

Випадкова аварія чи навмисне порушення? Як страхування ОСЦПВ допомагає розв’язувати конфлікти

На автодорогах України щодня трапляються дорожні пригоди. Їх причинами часто стають неуважність водіїв та раптові несправності автомобіля, а також відверті порушення правил дорожнього руху. Попри те, що причини настання ДТП можуть бути різними, їх наслідки завжди однакові. Це пошкодження власного та чужого майна, а також завдання шкоди здоров’ю. Конфлікти між учасниками дорожнього руху часто виникають через невизначеність, хто несе відповідальність за завдані збитки. Випадкові аварії та недбалість водіїв можуть стати причиною суперечок і непорозумінь. Однак, завдяки страхуванню ОСЦПВ, можна забезпечити вирішення конфліктів та зменшити негативні наслідки дорожніх пригод.

Автоцивілка є обов’язковою для кожного власника автотранспортного засобу в більшості країн. Її головна мета – гарантувати отримання справедливого відшкодування потерпілим в аварії та забезпечити фінансовий захист для власника автомобіля. Коли дорожній інцидент стає причиною конфлікту, страхова компанія, яка надала поліс ОСЦПВ, виходить на допомогу для врегулювання ситуації.

Автоцивілка покриває витрати на ремонт автомобілів учасників аварії, а також медичні витрати і компенсацію за збитки, завдані постраждалим. Після настання страхової події страховик повинен оцінити розмір завданих збитків та відповідно до цього здійснити компенсацію постраждалим особам. Її розмір визначається за особливими алгоритмами та процедурами. 

 

Як наявність автострахування допомагає всім учасникам дорожнього руху

Автомобільні аварії несуть для власників транспортних засобів та простих перехожих раптові та часто доволі значні збитки, до яких вони дуже часто виявляються неготовими. Автоцивілка як обов’язковий вид страхування, допомагає вирішити багато проблем:

  • захищає інтереси потерпілих. Завдяки гарантуванню отримання відповідного розмірам завданих збитків відшкодуванню, зменшується кількість конфліктів та спорів між учасниками аварії, що знижує навантаження на судову систему;
  • справедлива оцінка збитків. Страхові компанії є свого роду арбітрами, які визначають, яку саме коштів повинна отримати постраждала сторона відповідно до затверджених процедур оцінки. Це дозволяє постраждалим отримувати належну компенсацію;
  • зниження фінансового тиску. Без страхування ОСЦПВ, власник автомобіля міг би нести великі фінансові витрати через завдані збитки. Наявність страхового покриття зменшує тиск і допомагає врегулювати конфлікт швидше та ефективніше.

Обов’язковість поліса автоцивілки – простий шлях до мирного врегулювання наслідків страхової події. Страхові компанії допомагають громадянам якнайшвидше подолати наслідки випадку, що трапився, а також швидко та ефективно врегулювати конфлікт без звернення до судових органів.

 

Що варто знати, коли ви потрапили у ДТП

ДТП з постраждалими – це страхова подія, яка може стати приводом для отримання відповідного до розміру завданих збитків відшкодування. Проте так трапляється не завжди. В деяких випадках збитки постраждалій стороні не компенсуються. І справа навіть не в тому, що страховик виявився ненадійним або порушив законодавство. Причиною може бути несвоєчасне надання відомостей про ДТП. Законодавство звільняє страхові компанії від обов’язку компенсації завданої шкоди, якщо потерпілий або винна особа поводилися недобросовісно.

Таким чином закінчення періоду, протягом якого постраждалі у ДТП можуть отримати відшкодування за рахунок страховика, веде до того, що здійснення виплат стає неможливим. Закон у цьому випадку на стороні страхових компаній. Тому для отримання належної компенсації варто бути пильними та дотримуватися всіх прописаних у полісі умов. Але ж запам’ятати їх усі просто неможливо… Та й не треба. У разі настання страхового випадку ви можете звернутися до представників страхової компанії та отримати чіткі інструкції щодо своїх подальших дій. 

Потрапляння в аварію на дорозі – це не вирок, якщо ви вчасно подбали про придбання страховки. Користуйтеся перевагами обов’язкового страхування та додатково купуйте КАСКО, щоб ваше майно було добре захищеним від потенційних ризиків.

Переглядів : 159
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст