7
3
12003
В даній публікації хочу поділитись практичним досвідом скасування виконавчого напису нотаріуса, а також постараюсь надати слушні поради боржникам, які вже отримали щасливий лист від виконавця на підставі виконавчого напису.
Отже, дізнається боржник про вчинення виконавчого напису, як правило, після відкриття виконавчого провадження та арешту банківських рахунків. Звязавшись з виконавцем, виявляється, що якась (невідома поки що) фін. установа звернулась до приватного нотаріуса, а той вчинив виконавчий напис про стягнення з боржника кредитних коштів. Далі, ознайомившись з самим виконавчим написом, виявляється, що забутий давно кредитний борг декілька разів перепроданий між фінансовими установами (прямо кажучи - колекторами) і остання в ланцюжку – вимагає повернення боргу з відсотками, пенями, штрафами.
Відразу зауважую – такий виконавчий напис скасувати в судовому порядку в принципі немає проблем, оскільки написи вчиняються з численними порушеннями закону і вже існує усталена судова практика з приводу скасування таких написів.
Однак, перед тим, як приймати рішення про судовий захист необхідно «тверезо» оцінити ситуацію та проаналізувати суму боргу.
- Так у випадку, якщо борг «сторічної давності», строк повернення коштів по якому давно минув, однозначно скасовуємо! Після набрання рішенням законної сили до Вас більше ніхто не матиме претензій, адже юристи кредитора також розуміють, що в судовому порядку повернути борг вже немає можливості через пропуск строків.
- якщо ж Ви дійсно отримали кредитні кошти протягом останніх трьох років і не повернули борг (а так в основному і є) – уникнути відповідальності не вийде. Виконавчий напис ми звичайно скасуємо, не зважаючи на реальність боргу, АЛЕ після скасування виконавчого напису очікуйте виклику в суд, бо колектори, які купили Ваш борг обов’язково будуть боротись до кінця, адже стягнути борг можна як через виконавчий напис нотаріуса, так і в судовому порядку. А тут на Вас очікує ще й судовий збір і послуги адвокатів……
Отож, перш ніж звертатись до адвоката з позицією «я нічого не брав і не знаю таку компанію», будьте далекогляднішими, адже адвокат Вам повірить і допоможе на першій стадії Вашої широкомасштабної проблеми, але чи не призведе все це до ще більших фінансових витрат, як і сталося з моєю клієнткою, яка намагалась переконати саму себе, що нікому нічого не винна, а після скасування виконавчого напису отримала повістку в суд. Тут я вже їй нічим не змогла б допомогти, оскільки борг виявився реальним, а тому не взялась за справу.
Якщо все-таки скасовувати виконавчий напис нотаріуса, то пораджу всім звертатись в суд за місцезнаходженням кредитора (за правилами територіальної підсудності – за місцезнаходженням відповідача), або за місцем проживання позивача (Позиція Верховного Суду у справі №263/14171/19, провадження № 61-21991св19).
Не раджу звертатись за місцем відкриття виконавчого провадження, або за місцезнаходженням майна (місцем відкриття банківської картки), оскільки суди на сьогоднішній день по різному тлумачать ці поняття, і, як наслідок, перекидають справу з одного суду в інший, а поки справа ходить по судам, позов нікому забезпечувати і кошти списуються в рамках виконавчого провадження.
Бажаю всім перемоги!
Автор консультації: Адвокат, Зибінська Галина Вікторівна
050 809-50-58, 067 654-01-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
257
Коментарі:
0
Переглядів:
277
Коментарі:
0
Переглядів:
1092
Коментарі:
1
Переглядів:
393
Коментарі:
0
Переглядів:
262
Коментарі:
0
Переглядів:
356
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Спасибо за Вашу статью. Обманывая адвоката (а зачастую - и себя самого) клиент только вредит. У нас тоже были такие "хитрецы". Что делать после отмены надписи нотариуса судом - наша видео консультация на ту же тему: https://protocol.ua/ru/chto_delat_posle_otmeni_nadpisi_notariusa_sudom_advokat_moskalenko_a_v/
Дякую за відгук. Ваші публікації дивлюсь постійно і черпаю з них чимало корисної інформації. Дякую Вам за те, що ділитесь досвідом.
От якраз за місцем проживання суди дуже не полюбляють відкривати провадження, відправляють за підсудністю або за місцезнаходженням виконавця, або за юр. адресою відповідача.