Головна Блог ... Новини Відстрочка - не назавжди: що важливо знати

Відстрочка - не назавжди: що важливо знати

Відключити рекламу
Відстрочка - не назавжди: що важливо знати - 77582983ac9eeeb5264a519b816a0119.webp

Нещодавно речник Полтавського ТЦК та СП заявив, що відстрочки від мобілізації діятимуть тільки до 9 листопада. Мовляв, тоді набуде чинності новий Указ президента про продовження строку мобілізації, відтак відстрочку, отриману, наприклад, у вересні чи жовтні (на 90 днів), потрібно буде продовжувати. Але чи справді це так?

Варто пам’ятати, що відстрочка від мобілізації надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Таке право мають, зокрема:

  • заброньовані;
  • особи з інвалідністю;
  • багатодітні батьки;
  • усиновлювачі;
  • опікуни та доглядачі;
  • студенти;
  • особи, які втратили на війні своїх близьких родичів та інші.

Чи доведеться усім цим особам кожних три місяці особисто відвідувати ТЦК та СП для оформлення відстрочки? Ні. І це передбачено в урядових актах, якими визначено різні механізми оформлення відстрочки від мобілізації.

Користуйтеся консультацією: Опіка та догляд. В чьому різниця та як отримати відстрочку

Так, Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою КМУ №560 встановлено, що відстрочка надається на строк дії відповідних законних підстав. При цьому, цей період не може бути більшим, ніж строк проведення мобілізації, встановлений Указом президента України (п.60).

Для продовження строку дії такої відстрочки, у зв’язку з виданням президентського Указу про продовження строку проведення мобілізації, особі необхідно буде подати (надіслати) відповідну заяву. Тобто, вона подається у паперовій або електронній формі (зокрема, у разі технічної реалізації, через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста).

Чи потрібно буде щоразу подавати стоси паперів, що підтверджують право на відстрочку? Ні. Уряд передбачив можливість перевірки підстав, які дають право на відстрочку від мобілізації, за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Однак, у разі неможливості провести таку перевірку за допомогою Єдиного державного реєстру, ТЦК та СП вимагатиме надання відповідних підтвердних документів.

Щодо посадовців (службових осіб), то їм відстрочка надається на строк їх перебування на відповідній посаді. У разі звільнення чи переведення на посаду, яка не передбачає отримання відстрочки, надана відстрочка анульовується.

Крім того, для військовозобов’язаних, які працюють в державних органах, органах місцевого самоврядування, та військовозобов’язаних, які працюють або проходять службу в Державній кримінально-виконавчій службі, строк дії відстрочки не може перевищувати строку проведення мобілізації. Така вимога передбачена абзацом шостим п. 2 Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

  • припинення укладеного договору (контракту) або закінчення строку призначення - для працівників спеціалізованих установ ООН, міжнародних судових органів, міжнародних та неурядових організацій та установ, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України;
  • невиконання оператором протимінної діяльності протягом 6-ти місяців робіт з розмінування за сертифікованим процесом на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності.

І на завершення. Відсутність автоматизованого механізму надання та продовження відстрочки створює корупційні ризики та ставить громадян у нерівні умови. Коли заброньовані особи можуть отримати відстрочку швидко через додаток "Дія", натомість особи з інвалідністю, доглядачі, багатодітні батьки, студенти та інші змушені це робити через ТЦК та СП.

Користуйтеся консультацією: “Так, порушує”, чому студенти що здобувають освіти не можуть отримати відстрочку?

Цю проблему визнають і в Міноборони. Так, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко на технологічній конференції IT Arena 2024 у Львові повідомила, що міністерство планує запустити нову функцію в додатку "Резерв+", яка дозволить військовозобов'язаним отримувати відстрочку без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування та подавати заяви.

Чорногоренко додала, що з початку листопада 2024 року планується активувати відразу три форми відстрочок для таких категорій громадян:

  1. студентів денної форми навчання;
  2. багатодітних батьків;
  3. осіб з інвалідністю.

Для впровадження нововведень Міноборони наразі активно займається внесенням змін до нормативної бази. Новий сервіс дозволить громадянам, які мають право на відстрочку, подати заявку за кілька хвилин через мобільний застосунок без необхідності звертатися до ТЦК та СП.

Автор новини: Людмила Крохмалюк, старший юрист практики Government Relations юридичної компанії ADER HABER

Джерело: УНІАН

  • 1615

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1615

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати