Анонімності в інтернеті не існує. Будь-які дії в мережі відстежують інтернет-провайдери, які можуть блокувати ресурси, що порушують чинне законодавство. Це стосується онлайн-кінотеатрів, торрент-трекерів та інших сайтів, що порушують права правовласників. Для доступу до заблокованих сайтів можна використовувати проксі-сервер або VPN. Ці інструменти також дають змогу дотримуватися базового або високого рівня захисту даних, при цьому VPN підтримує шифрування даних на рівні банківських ресурсів.
У цій статті ви дізнаєтеся, що таке проксі і що таке VPN простою мовою, і зрозумієте, коли краще використовувати проксі-сервери, а коли краще VPN.
VPN - це приватні мережі, доступні у вигляді додатка для ОС або розширення для браузера (Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox та інші). VPN забезпечує повне шифрування даних під час підключення.
Якщо це розширення для браузера, то воно працює тільки в браузері, шифруючи дані з сайтів, що відкриваються. Ці сайти стають недоступними для провайдерів, що дає змогу обходити різні обмеження на відвідування ресурсів - від торрент-трекерів до сайтів, де можна безплатно завантажити книги. У разі використання окремого додатка, всі вхідні та вихідні дані з комп'ютера шифруються.
Проксі - це проміжний сервер, який передає дані від користувацького комп'ютера до інтернет-ресурсу і назад. Для обходу блокування від провайдера або адміністратора мережі здійснюється підміна IP-адреси, що дає змогу змінити геопозицію пристрою на місце розташування проксі-сервера.
Наприклад, щоб зайти на торрент, заблокований в Україні, досить скористатися проксі-сервером з IP-адресою з іншої країни, де блокування відсутнє. Проксі можна встановити як у системі, так і в браузерах (ручне завдання налаштувань).
Існують два типи проксі-серверів:
безкоштовні (багатокористувацькі)
Платні (індивідуальні)
Безкоштовні проксі часто мають недоліки: низьку швидкість з'єднання і часті збої під час підключення.
Порівняння VPN і проксі Нижче наведено основні переваги та недоліки VPN і проксі-серверів.
Для обходу блокувань і ведення робочої діяльності, яка не потребує шифрування, достатньо використовувати індивідуальні проксі-сервери. Якщо ж потрібне забезпечення анонімності, слід віддати перевагу повноцінним VPN-клієнтам.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.