Головна Посилання ... Відмінність проксі від VPN

Відмінність проксі від VPN

Анонімності в інтернеті не існує. Будь-які дії в мережі відстежують інтернет-провайдери, які можуть блокувати ресурси, що порушують чинне законодавство. Це стосується онлайн-кінотеатрів, торрент-трекерів та інших сайтів, що порушують права правовласників. Для доступу до заблокованих сайтів можна використовувати проксі-сервер або VPN. Ці інструменти також дають змогу дотримуватися базового або високого рівня захисту даних, при цьому VPN підтримує шифрування даних на рівні банківських ресурсів.

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке проксі і що таке VPN простою мовою, і зрозумієте, коли краще використовувати проксі-сервери, а коли краще VPN.

Що таке VPN?

VPN - це приватні мережі, доступні у вигляді додатка для ОС або розширення для браузера (Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox та інші). VPN забезпечує повне шифрування даних під час підключення.

Якщо це розширення для браузера, то воно працює тільки в браузері, шифруючи дані з сайтів, що відкриваються. Ці сайти стають недоступними для провайдерів, що дає змогу обходити різні обмеження на відвідування ресурсів - від торрент-трекерів до сайтів, де можна безплатно завантажити книги. У разі використання окремого додатка, всі вхідні та вихідні дані з комп'ютера шифруються.

Що таке проксі-сервер?

Проксі - це проміжний сервер, який передає дані від користувацького комп'ютера до інтернет-ресурсу і назад. Для обходу блокування від провайдера або адміністратора мережі здійснюється підміна IP-адреси, що дає змогу змінити геопозицію пристрою на місце розташування проксі-сервера.

Наприклад, щоб зайти на торрент, заблокований в Україні, досить скористатися проксі-сервером з IP-адресою з іншої країни, де блокування відсутнє. Проксі можна встановити як у системі, так і в браузерах (ручне завдання налаштувань).

Існують два типи проксі-серверів:

  1. безкоштовні (багатокористувацькі)

  2. Платні (індивідуальні)

Безкоштовні проксі часто мають недоліки: низьку швидкість з'єднання і часті збої під час підключення.

Порівняння VPN і проксі Нижче наведено основні переваги та недоліки VPN і проксі-серверів.

Переваги VPN і проксі-серверів

VPN

Proxy

Високий рівень захисту користувацьких даних. Використовується 256-бітове шифрування, що відповідає стандартам онлайн-банкінгу, що дає змогу не турбуватися про крадіжку даних.

Низька вартість. Ціна одного індивідуального проксі-сервера на 30 днів може становити 20-100 рублів.

Забезпечення анонімності. Підходить не тільки пересічним користувачам, а й професіоналам, наприклад, для ведення безлічі акаунтів у соціальних мережах. Жоден сервіс не розпізнає користувацьку IP-адресу.

Забезпечення базової анонімності в інтернеті. Використовується для обходу отримання таргетованої реклами або ведення декількох акаунтів у соціальних мережах. Користувацьку IP-адресу підміняють на IP проксі-сервера.

Можливість обходу блокувань від провайдерів і адміністраторів мережі. Ви зможете відвідувати улюблені сайти без обмежень - від торрент-трекерів до онлайн-кінотеатрів.

Обхід блокування сайтів від провайдерів і адміністраторів мережі. Доступне відвідування улюблених сайтів.

Висока швидкість з'єднання при підтримці обраним провайдером тарифом.

Забезпечення високої швидкості з'єднання (при використанні платних індивідуальних проксі-серверів).

Економія інтернет-трафіку (за підтримки технології стиснення самим VPN-клієнтом або доповненням для браузера).

Недоліки VPN і проксі-серверів

VPN

Proxy

Висока вартість підписки на програмне забезпечення - до декількох тисяч рублів на рік.

Відсутність шифрування. Дані передаються у відкритому вигляді за схемою: користувацький ПК -> проксі-сервер -> сайт.

Необхідність періодичної перевірки підключення (у разі слабкого інтернет-з'єднання), вирішується увімкненням автоматичного перепід'єднання до VPN.

Часто нижча швидкість з'єднання з мережею, ніж у разі використання VPN-клієнта.

Висновок

Для обходу блокувань і ведення робочої діяльності, яка не потребує шифрування, достатньо використовувати індивідуальні проксі-сервери. Якщо ж потрібне забезпечення анонімності, слід віддати перевагу повноцінним VPN-клієнтам.

Переглядів : 45
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст