Головна Блог ... Новини Від шкіри до кісток: вчені розробили 3D-біопринтер для друку людських тканин Від шкіри до кісток: вчені розробили 3D-біопринтер...

Від шкіри до кісток: вчені розробили 3D-біопринтер для друку людських тканин

  • 0

  • 0

  • 25

Відключити рекламу

Дослідники розробили високошвидкісний 3D-біопринтер для точного друку людських тканин. За його допомогою можна виготовити як м'які тканини мозку, так і більш тверді матеріали, такі як хрящі та кістки.

Ця розробка належить біомедичним інженерам з Мельбурнського університету, пише Interesting Engineering. І ця технологія має змінити сферу регенеративної медицини.

Традиційний 3D-біодрук – це повільний і делікатний процес, оскільки клітини друкуються шар за шаром. Проте є великий недолік – клітини можуть пошкоджуватися. До того ж, цей метод може обмежувати складність структур. 

"На додачу до значного підвищення швидкості друку, наш підхід дає змогу певною мірою позиціонувати клітини в надрукованих тканинах. Неправильне позиціонування клітин є основною причиною того, що більшість 3D-біопринтерів не можуть створювати структури, які точно відтворюють людську тканину", – пояснює доцент і керівник Лабораторії біомікросистем Коллінза в Мельбурнському університеті Девід Коллінз.

Він додав, що сучасні 3D-біопринтери залежать від того, як клітини вирівнюються природним чином без керівництва, що створює значні обмеження. Водночас новий біопринтер використовує акустичні хвилі, вироблені вібруючими бульбашками, для розташування клітин. Це дозволяє створювати складні 3D-структури тканин.

Така технологія дає необхідну основу для диференціації клітин та їхнього перетворення у складні тканини людини.

До того ж, реалізація передової оптичної системи в новому біопринтері усуває потребу в пошаровому підході при друці ткани. Ця розробка друкує клітинні структури за лічені секунди.

Команда заявляє, що ця технологія дозволяє створювати неймовірно точні копії людських тканин, аж до клітинного рівня. Нова техніка біодруку підвищує рівень виживання клітин за рахунок скорочення часу 3D-друку та усунення потреби в делікатному процесі перенесення, йдеться у матеріалі. 

За рахунок друку одразу на лабораторних пластинах вдається зберегти структурну цілісність та стерильність надрукованих на біопринтері структур.

Ця технологія може стати революційною – наприклад, полегшити дослідження раку, уможлививши реплікацію певних органів і тканин. Так вдасться підвищити потенціал для розробки нових фармацевтичних методів лікування хвороби.

"Вона також може прокласти шлях до персоналізованої медицини, коли лікування буде адаптоване до генетичного складу людини", – резюмує видання. 

Інші цікаві розробки

Вчені створили пристрій з паперу, який може виробляти електрику з повітря. За словами дослідників, такий пристрій можна буде використовувати протягом короткого проміжку часу.

Тим часом у Китаї створили перший у світі чип для виявлення радіації. Його розмір становить усього 15 мм на 15 мм на 3 мм. Згідно з заявою, чип може вимірювати потужність дози рентгенівського і гамма-випромінювання в діапазоні від 100 нанозівертів на годину до 10 мілізівертів на годину.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 25

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 25

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати