Головна Блог ... Новини Вибори у США визначать майбутнє України: у NYT назвали головні побоювання Вибори у США визначать майбутнє України: у NYT наз...

Вибори у США визначать майбутнє України: у NYT назвали головні побоювання

  • 0

  • 0

  • 28

Відключити рекламу

На тлі триваючого наступу Росії, втрати нових територій і зростаючої кількості жертв серед населення перед Україною маячать два абсолютно різні варіанти майбутнього. Вирішальними стануть президентські вибори в США. Адже залежно від того, хто на них переможе, буде сформовано подальший курс країни, пише The New York Times.

"Колишній президент Дональд Трамп, кандидат від республіканців, і віцепрезидентка Камала Гарріс, кандидатка від демократів, висловили різко протилежні бачення ролі Америки у війні, а також у військовому альянсі НАТО, який тривалий час слугував щитом проти російської агресії", - ідеться в публікації.

Щоб не поставити під загрозу підтримку головного військового покровителя, українські урядовці намагаються уникати токсичних міжпартійних боїв і висувати аргументи, які могли б сподобатися обом таборам, пише видання.

Зазначається, що окремі заяви Трампа викликали побоювання, що в разі своєї перемоги він змусить українців укласти погану угоду з Москвою, припинивши військову підтримку.

"Дональд Трамп абсолютно непередбачуваний - як у негативному, так і в позитивному сенсах... Трамп може абсолютно непередбачувано зайняти позицію, яка повністю заблокує допомогу Україні, або він може настільки ж непередбачувано вирішити надати Україні підтримку, яку ані Джозеф Байден, ані Камала Гарріс ніколи не розглянуть", - припустив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Що стосується Камали Гарріс, то, як вказується в статті, її вважають більш передбачуваною на посаді президента США. Однак, при цьому передбачається, що вона проводитиме політику, схожу з політикою адміністрації Байдена, і це таїть у собі інший набір проблем для Києва. Зокрема, стримана відповідь Байдена на представлений президентом України план перемоги посилила зростаюче почуття розчарування.

"Багато українців вважають, що адміністрація Байдена залякана страхом прямої конфронтації з Москвою, що призводить до надмірно обережної і повільної відповіді, яка в кінцевому підсумку прирече їх на повільну поразку", - пише NYT.

Як нещодавно зазначив відставний генерал-майор австралійської армії та науковий співробітник дослідницької групи Lowy Institute Мік Раян, на посаді президента США Гарріс доведеться вирішувати центральну проблему підтримки України: чи хоче вона, щоб Україна перемогла, і чи готова надати для цього необхідні ресурси.

"Якщо відповідь на це запитання позитивна, це вимагатиме від Сполучених Штатів і НАТО зміни своєї стратегії та тіснішого узгодження стратегії НАТО й України, щоб довести війну до перемоги", - вважає Раян.

У NYT констатували, що наразі немає жодних ознак того, що США нададуть Україні затребувану військову підтримку, і що Вашингтон готовий узяти на себе зобов'язання щодо гарантій безпеки для міцного миру.

На думку оглядача Коваленка, незалежно від того, хто переможе на виборах у США, Росія охоче використає можливий хаос через внутрішні партійні політичні баталії, які можуть розпочатися відразу після голосування:

"Мене більше лякає не січень 2025 року, коли відбудеться інавгурація, а період одразу після виборів... Росія повною мірою скористається виборами у США, коли внутрішньополітичні події домінуватимуть, відволікаючи американське суспільство від України та інших зовнішньополітичних питань".

Вибори у США 2024: яка позиція Росії

Нагадаємо, як писали в CNN, наразі немає ознак того, що глава Путін готовий сісти за стіл переговорів, щоб припинити війну проти України. На думку експертів, і результати президентських виборів у США не вплинуть на його рішення.

Після президентських виборів у США американська політика перебуватиме на роздоріжжі, і Путін спробує скористатися "тріщинами в єдності Заходу", зазначив експерт із зовнішньої політики Росії та науковий співробітник Ради з міжнародних відносин Томас Грем.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 28

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 28

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати