Головна Посилання ... Вибираємо корм для хвилястих папуг

Вибираємо корм для хвилястих папуг

 

Хвилясті папуги – улюблені птахи тих, хто мріє про домашнього улюбленця, з яким не було б труднощів у догляді. Також їм не потрібно надто багато уваги – достатньо забезпечити затишний куточок для життя та налагодити повноцінний раціон. Натомість ви отримуєте чудового «співрозмовника», який завжди підніме настрій – звичками, яскравим кольором та бадьорими звуками. І якщо клітку вибрати неважко, то годування вже викликає низку логічних питань. Багато хто не знає, що краще – приготувати самостійно або купити готовий продукт для птахів? Відповідь на це питання ви знайдете нижче.

Бесплатные фото Волнистый попугайчик

Хвилястий папуга: чому віддає перевагу в меню?

Перш ніж приготувати або купити корм для хвилястих папуг, потрібно вивчити всі компоненти, які є важливими в життєдіяльності птиці. Також варто враховувати вік, наявність чи відсутність захворювань, пору року та навіть линяння.

Основний раціон красивого і веселого птаха становлять зерна диких або окультурених рослин. Всі інші корми – лише додаткові добавки. Тому корм повинен складатися із зернової суміші, деяких видів овочів та фруктів, а також зелені. У зерновий набір повинні входити просо (кілька сортів), овес, соняшникове насіння та канаркове насіння. При вирощуванні молодняку ​​овес потрібно пропарити. А ось ячмінь і пшеницю птиці їдять неохоче, але якщо проростити зерна, це для них ласий делікатес.

Якщо ви хочете скласти зернову суміш вдома, важливо дотримуватися пропорцій:

  • Від 60% суміші має становити просо (червоне, біле, жовте).
  • Овес – 25%. Замінити цю культуру можна вівсяними пластівцями.
  • 10% складу – канаркове насіння.
  • Ріпак, зерна кунжуту, сорго, гречка та насіння лугових рослин можуть входити в суміш у складі 5%.

Зауважте, що якщо папуга почав гладшати, то варто перш за все знизити об’єм канаркового насіння – саме воно найбільш поживне для птахів. Також зоологи не рекомендують включати до раціону пшоно, адже воно може провокувати захворювання ШКТ.

Додатково можна ввести в меню овочі, фрукти, ягоди і зелень. Все це – чудові джерела клітковини, вітамінів та цінних мінералів. З овочів вибирайте моркву та буряк, а з фруктів хвилясті папуги люблять яблука. Велику користь принесе горобина. Також можна включити джерело білка у невеликій кількості у вигляді варених курячих яєць або некислого сиру.

Важливо! Не викидайте шкаралупу від яйця. Висушіть та подрібніть, щоб отримати корисну мінеральну добавку.

При купуванні насіння, дуже важливо вибирати чисті зерна без домішок та добавок. Але все-таки набагато простіше купити готову суміш, в якій є все необхідне і в правильних пропорціях.

На що звернути увагу під час вибору готових сумішей?

Зазвичай підбір корму, який ідеально буде підходити птахові – це серія спроб і помилок. Будьте готові до того, що доведеться змінити кілька різних кормів, доки не пощастить знайти той самий. Враховуйте такі правила вибору корму:

  1. Читайте інформацію про склад. Щоб зрозуміти, наскільки він якісний, доведеться витратити деякий час, але саме так ви зможете підібрати корисний раціон без шкідливих добавок і непотрібних домішок.
  2. Оглядайте упаковку. Вона має бути цілою та герметично упакованою, з терміном придатності. Якщо бачите корм прямо у картонній коробці без запаяного пакету – це не найкращий варіант. У коробці зерна пересихають та втрачають ключові якості.
  3. Оцініть зовнішній вигляд вмісту. Якісні суміші – це сухі та блискучі зерна. Жодної плісняви ​​та протухлих насінин. Не повинно бути й хімічного запаху.

Можна додатково протестувати корм, замочивши та проростивши кілька насінин. Якщо зерна не проростають, то вони «мертві» – такий корм не корисний і може бути навіть небезпечним.

Уважно вибирайте корм для своїх пернатих друзів, і вони у відповідь порадують вас радісним щебетанням.

 

 

Переглядів : 605
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати