Головна Блог ... Новини Вчені виростили біблійне дерево з таємничого насіння, якому тисяча років (фото) Вчені виростили біблійне дерево з таємничого насін...

Вчені виростили біблійне дерево з таємничого насіння, якому тисяча років (фото)

  • 0

  • 0

  • 9

Відключити рекламу

Смола дерева, яке виросло з давнього насіння, що було знайдено в пустельній печері біля Єрусалиму, може бути джерелом лікувального бальзаму, про який згадується в Біблії. Про це йдеться у новому дослідженні, передає The Independent. 

У виданні нагадали, що дивне насіння знайшли в печері Юдейської пустелі в кінці 1980-х років. Воно датується періодом між 993 та 1202 роками нашої ери. Після багатьох років спроб виростити рослину дослідники дали саджанцю прізвисько "Шеба". Завдяки аналізу ДНК вчені визначили, що дерево належить до унікального виду родини Commiphora, яка поширена в Африці, на Мадагаскарі та Аравійському півострові.

"Дослідники підозрювали, що дерево "Шеба" може бути кандидатом на отримання "Юдейського бальзаму" або "Бальзаму Юдеї", який за біблійних часів вирощувався виключно в пустельному регіоні південного Леванту. Іудейський бальзам широко описаний в літературі елліністичного, римсько-візантійського та посткласичного періодів між 4 століттям до н.е. та 8 століттям н.е.", - розповідають у матеріалі.

Також відомо, що смола дерева, яку в біблійних текстах називають "цорі", високо цінувалася у стародавньому світі та експортувалася по всій Римській імперії. За даними попередніх досліджень, смолу використовували як парфуми, пахощі, ліки проти катаракти, а також для бальзамування та як антидот проти отрути. 

Дерево, яке виростили вчені / фото Communications Biology

Однак, попри свою цінність, юдейський бальзам, зник з регіону Леванту до 9 століття. 

Вже у новому дослідженні вчені виявили, що листя саджанця має біологічно активні сполуки з протизапальними властивостями.

""Шеба", невідомий вид Commiphora з унікальним генетичним відбитком, може представляти вимерлий таксон, що колись мешкав у цьому регіоні, чия смола "цорі", згадана в біблійних текстах, була цінною, асоціювалася з цілющими властивостями, але не описувалася як ароматна", - пояснили дослідники.

Однак саджанець досі не дав квітів та плодів. За словами науковців, середовище, в якому дерево зараз росте, може бути несприятливим для його цвітіння та розмноження. 

"Попри ці обмеження, проростання стародавнього насіння Commiphora з Юдейської пустелі вперше свідчить про його присутність в цьому регіоні близько 1 000 років тому і можливу ідентифікацію з місцевим деревом або чагарником, чия цінна смола "цорі" в Біблії асоціюється з використанням в медицині", - підкреслили дослідники.

Інші наукові дослідження

Як повідомляв УНІАН, вчені створили штучний павутинний шовк, який у майбутньому можна використовувати для виготовлення міцних бинтів, аби лікувати хронічні рани. Відомо, що павутиння для лікування ран використовували ще в Стародавньому Римі, але його застосування в медицині не є практичним у великих масштабах. 

Також повідомлялось, що моторошні звуки, які лунають з Маріанської западини, отримали пояснення за 10 років. За словами дослідників, ці звуки можуть використовувати кити, аби визначати місцезнаходження один одного. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 9

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 9

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст