Головна Блог ... Новини Вчені стривожені: Земля рухається за тим же сценарієм, який призвів до льодовикового періоду Вчені стривожені: Земля рухається за тим же сценар...

Вчені стривожені: Земля рухається за тим же сценарієм, який призвів до льодовикового періоду

  • 0

  • 0

  • 32

Відключити рекламу

Згідно з новим дослідженням, перед останнім льодовиковим періодом сталось глобальне потепління, яке призвело до зникнення життєво важливих течій Атлантичного океану.

Як пише Live Science, це призвело до значних змін -  Гренландське, Ісландське та Норвезьке моря різко охолонули, тоді як навколишні океани стали теплішими. На думку вчених, ми можемо знову рухатись до такого ж процесу, адже температури вже наближаються до рівнів, які були до останнього льодовикового періоду.

"Наше дослідження справді викликає занепокоєння щодо того, до чого ми можемо рухатися", — повідомив автор дослідження Мохамед Езат, доцент і палеоокеанограф Арктичного університету Норвегії.

Як зазначається, останній міжльодовиковий період (від 130 000 до 115 000 років тому), який відбувся між двома попередніми льодовиковими періодами, був відносно теплим етапом історії нашої планети. Це характеризувалось вищими температурами, рівнем моря та меншими крижаними покривами, ніж зараз.

Кліматологи кажуть, що ми можемо прийти до умов, які повторюють останній міжльодовиковий період, якщо країни не зможуть скоротити викиди парникових газів.

"Період часу, який ми досліджували, останній міжльодовиковий період, є цікавим і дуже своєчасним для вивчення. Ми виявили, що приблизно 128 000 років тому посилене танення арктичного морського льоду мало значний вплив на зміну циркуляції в північних морях", - сказав Езат.

Їхні течії відіграють важливу роль у ширшій системі течій Атлантичного океану під назвою Атлантична меридіональна обертальна циркуляція (AMOC), яка включає Гольфстрім. AMOC необхідний для зігрівання Північної півкулі та функціонує як гігантський конвеєр, коли теплі води з Південної півкулі пливуть на північ по поверхні океану, а потім охолоджуються та занурюються на дно в Північній Атлантиці, щоб повернутися на південь.

Танення льоду в Арктиці може істотно вплинути на цю циркуляцію, оскільки ця прісна вода розбавляє поверхневі води та не дає їм опускатися на дно, утворюючи глибокі течії. Дослідження показують, що AMOC вже сповільнюється і може повністю зупинитися в найближчі десятиліття.

Супутникові спостереження показують різке зменшення арктичного морського льоду за останні чотири десятиліття, і літо без льоду, ймовірно, закріпиться до 2050 року.

"Це надсилає ще одне нагадування про те, що клімат нашої планети — це крихка рівновага, і що кліматичні дії є надзвичайною ситуацією. Ми знаємо, що серйозне ослаблення AMOC малоймовірне, і якщо це станеться, це матиме серйозні наслідки [для] високоширотних регіонів і за їх межами", - Езат.

Зміни клімату

Нещодавно учені зробили тривожний прогноз щодо зміни клімату, проаналізувавши доісторичну Землю.

Науковці намагаються знайти спосіб зупинити глобальне потепління. Нове дослідження показало, що в цій боротьбі може допомогти поширений тип водоростей.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 32

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 32

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати