Головна Блог ... Новини ВАКС став на захист облгазів підсанкційного Фірташа. За клопотанням ДБР їх знову повернули державі ВАКС став на захист облгазів підсанкційного Фірташ...

ВАКС став на захист облгазів підсанкційного Фірташа. За клопотанням ДБР їх знову повернули державі

  • 0

  • 0

  • 20

Відключити рекламу

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення в інтересах підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа, скасувавши рішення Печерського райсуду Києва щодо арешту на корпоративні права 21 операторів газорозподільних систем.

ВАКС прийняв рішення 25 червня, а у судовому реєстрі його оприлюднили лише 28 червня. Загалом суд зняв арешт з компаній, які розподіляють 70% всього газу в Україні.

Зі свого боку Державне бюро розслідувань, щоб повернути облгази державі і унеможливити припинення доходів до бюджету, 27 червня направило клопотання до Печерського райсуду щодо повторного арешту на корпоративні права операторів газорозподільних систем Фірташа.

Згідно з текстом ухвали, ВАКС зняв арешт із цінних паперів, що належать компаніям Olubera Ventures Limited, Solvotore Enterprises Limited, Pesnero Investments Limited, ТОВ "Транзит-інвест", ПрАТ "Газтек", ТОВ "Омега-Капітал" та інших.

Акції, з яких знято арешт, були випущені компаніями "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Закарпатгаз", "Запоріжгаз", "Івано-Франківськгаз", "Київоблгаз", "Львівгаз", "Миколаївгаз", "Рівнегаз", "Сумигаз", "Тисменицягаз", "Хмельницькгаз", "Чернівцігаз", "Чернігівгаз", "Харківгаз", "Харківміськгаз", "Криворіжгаз", "Луганськгаз", "Дніпрогаз", "Черкасигаз".

Мотиви цього рішення поки що не відомі. Повний текст ухвали буде оголошений 1 липня о 16:45.

"Визначення набирає законної сили з моменту його оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді", – йдеться у рішенні ВАКС.

Навесні 2023 року Служба безпеки України (СБУ) та Бюро економічної безпеки (БЕБ) заявили про викриття схеми розкрадання природного газу з газотранспортної системи України, до організації якої причетні Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Загальна сума збитків протягом 2016-2022 років може становити понад 18 мільярдів гривень. Як стверджують у БЕБ, Фірташ особисто організував схему крадіжки газу.

Навесні 2014 року Фірташа заарештували у Відні за запитом США. Вашингтон домагається екстрадиції бізнесмена, якого підозрює в корупції. Щоб залишитися в Австрії, олігарх отримав від Білорусі дипломатичну посаду у Відні.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 20

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 20

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст