2
0
47686
Кабмін підтримав проект постанови "Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання". Відповідний документ 27 травня розгядали на урядовому засіданні. Перш за все, зміни стосуються правил реєстрації місця проиваниия (у народі - "прописка") малолітніх дітей та власників іпотечного житла.
Користуйтеся консультацією: Чим відрізняється прописка від реєстрації в Україні?!
"Вносимо зміни у правила реєстрації з тим, щоб врегулювати особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі з метою вдосконалення цієї процедури й захисту іпотекодержателів", – зауважив на засіданні уряду міністр юстиції Денис Малюська.
По словам міністра, зміни доопрацюють в одноденний термін і приймуть. З іншими міністерствами вже все погоджено.
Згадайте новину: Жить не по прописке: с какими проблемами сталкиваются украинцы
Які зміни передбачено:
У разі відсутності цих документів та/або перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов'язань реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласника житла, наймача чи членів його сім'ї, за згодою іпотекодержателя або довірчого власника;
Згадайте новину: Прописка, студенческий и не только: министр цифровой трансформации Украины Федоров рассказал, какие документы переведут в смартфон
Паралельно законодавці також працюють над запуском електронної прописки, яка має з'явитись у додатку "Дія".
"Голосування, пільги та соцвиплати, страхування авто, призначення пенсії — для всього цього потрібно мати зареєстроване місце проживання. Навіть у разі вступу до школи чи дитсадка перевага також надається дітям за місцем реєстрації”, – йдеться у повідомленні на сторінці додатку у соцмережі.
Що потрібно буде зробити для отримання е-прописки:
Для дітей до 14 років її батьки зможуть заповнити заяву на порталі і того ж або наступного дня (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.
Нагадаємо, термін "реєстрація місця проживання" в Україні включає в себе дві процедури:
Порядок реєстрації місця проживання в Україні передбачає особисте звернення до органу реєстрації або ЦНАП.
Відповідно до законодавства, людині, що знялась з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається місяць, щоб зареєструватися за новою адресою.
Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання/перебування. При цьому повинні бути виконані всі умови зняття з реєстрації і дотримані правила військового обліку у військкоматі.
Процедура виписки-прописки призовників та військовозобов'язаних включає необхідність знятися з обліку у військкоматі за 3 дні до переїзду і потім встати на військовий облік не пізніше 7 днів.
При цьому, якщо в ЦНАП вимагають довідку з військкомату для виписки-прописки призовника або військовозобов'язаного, то така вимога є незаконною (спочатку повинна бути "прописка", а потім – військовий комісаріат).
Джерело: Юридичний ресурс Протокол
фото с Telegram каналу нардепа Олексія Гончаренко
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
124
Коментарі:
0
Переглядів:
139
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
252
Коментарі:
0
Переглядів:
224
Коментарі:
0
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.