0
0
29
Українські біженці повернуться в Україну, якщо тут стане безпечно і будуть перспективи для нормального життя. В іншому випадку люди залишаться за кордоном, можливо переїжджаючи в якусь іншу країну у пошуках кращих умов. Таку думку в інтерв’ю "Суспільне" висловив ректор університету "Київська школа економіки", соціолог Тимофій Брік.
За його словами, опитування фіксують готовність повертатися в Україну лише у 30-40% біженців, хоча на початку повномасштабної війни таких було 70-80%.
"На це впливає декілька факторів — безпека, можливість знайти роботу, а також відчуття національної ідентичності, яке підсилює перші два. Якщо цього немає, це може відштовхнути від повернення", – заявив Брік.
Соціолог закликав не забувати, що, розглядаючи можливість повернення в Україну, біженці часто зважають не лише на власні бажання, але також намагаються подбати про близьких. Наприклад, про перспективу майбутнього власних дітей.
Разом з тим Тимофій Брік має сумніви, що зменшення рівня гостинності у країні перебування буде істотним фактором для повернення біженців саме в Україну.
"Якщо в людини зникає економічний стимул, їй треба щось робити. Але не факт, що вона повернеться саме в Україну. Ця людина може подумати: не вийшло в Німеччині, спробую Італію, Канаду, США. Ті, хто захочуть повертатися в Україну, зроблять це, якщо в них буде відчуття безпеки та можливість отримати роботу", – заявив він.
Українські біженці в Європі: останні новиниЯк писав УНІАН, українським біженцям у Франції, які сподіваються з часом отримати паспорт цієї країни, необхідно віддавати свої документи на чотири роки. Таким чином вони позбавлені можливості навіть тимчасово відвідати Україну.
Також ми розповідали, що для громадян Польщі українські біженці та мігранти є лише тимчасовими гостями. Українка, яка 10 років живе у Варшаві, розповіла, що поляки нерідко з підозрою ставляться до бажання українців залишитися та інтегруватися у польське суспільство.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
304
Коментарі:
0
Переглядів:
266
Коментарі:
0
Переглядів:
129
Коментарі:
0
Переглядів:
114
Коментарі:
0
Переглядів:
576
Коментарі:
0
Переглядів:
781
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.