Головна Блог ... Новини Україна отримає різні винищувачі: експерт пояснив, чому такий "зоопарк" необхідний Україна отримає різні винищувачі: експерт пояснив,...

Україна отримає різні винищувачі: експерт пояснив, чому такий "зоопарк" необхідний

  • 0

  • 0

  • 8

Відключити рекламу

В опублікованих ще в 2020 році візіях Повітряних сил України були передбачені та прораховані можливості отримання різноманітних типів літаків, в тому числі винищувачів F-35. 

Про це в етері телемарафону нагадав авіаційний есперт Анатолій Храпчинський. "Головною задачею зараз є посилення спроможностей повітряних сил. Хочеться літаки багатофункційні, але вони можуть виконувати окремі задачі, які зможуть вирішувати суттєві проблеми. Треба не забувати, що ми залежні від корисного навантаження, яке можемо підвісити під крило", - акцентував він.

За словами експерта, якщо Україна має ракети Storm Shadow, то обов’язково треба отримати, наприклад, винищувачі Mirage, які би їх несли. А для F-16 потрібно від США отримати ракети JASSM, які можуть працювати на відстань 400-950 км. 

"Якщо ми кажемо про літак компанії Saab - Gripen, то тут слушно зауважити, що даний тип взагалі передбачався як саме перспективний для повітряних сил. З огляду на його можливості і щодо дешевизни в обслуговуванні, і легкості в деяких аспектах, і коротку злітно-посадкову смугу, що зараз дуже актуально в умовах активних обстрілах РФ, це найперспективніший літак",- зазначив експерт. 

Водночас Храпчинський зазначає, що з Gripen виникає питання по далекобійній зброї, тому що під крило "лягає" лише ракета Taurus:

"А з Taurus ми маємо певну проблематику, тому що пан Шольц поки не хоче розлучатися з цими ракетами і передавати їх для використання по території РФ або по території тимчасово окупованого Криму".

На думку Храпчинського, потрібно говорити не про "зоопарк" винищувачів, а про декілька видів повітряних суден, які Україна може зараз експлуатувати. А українські пілоти та інженери які зараз навчаються, проходять програми, що дозволять їм потім в короткий термін перенавчитися на певні системи літаків. 

"Щодо інженерної складової, то для більшості літаків глибокий ремонт і більш серйозні задачі будуть виконуватися із залученням безпосередньо компанії-виробника цих літаків. Треба відходити від гаражного кооперативного СТО, яке ремонтує і може все ремонтувати. Розуміти, що тут зовсім інша філософія експлуатації та обслуговування таких повітряних суден",- резюмував він.

Україна отримає західні літаки

Як писав УНІАН, вчора міністерство оборони Франції оголосило, що Україна отримає винищувачі Mirage 2000 у першому кварталі наступного року. Вони матимуть нове озброєння та захист від засобів радіоелектронної боротьби.

Днями очільник Міноборони Нідерландів Рубен Брекельманс вперше офіційно підтвердив, що перші F-16, які Київ отримав наприкінці липня, передав Амстердам. Також він сказав, що Україна впродовж найближчих місяців отримає решту обіцяних винищувачів.

Раніше глава Міністерства оборони Рустем Умєров казав про те, що Україна веде переговори про отримання винищувачів Gripen і Eurofighter


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 8

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 8

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст