11.12.2015    Переглядів:  795
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Укладено нову угоду про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Республікою Кіпр

Укладено нову угоду про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Республікою Кіпр - ukladeno_novu_ugodu_pro_uniknennya_podviynogo_opodatkuvannya_mig_ukrainoyu_ta_respublikoyu_kipr_566ab9a8c1cba.jpg

Україна та Кіпр підписали оновлену міжурядову угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Документ підписали міністр фінансів України Наталія Яресько та міністр енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру Йоргос Лаккотріпіс у присутності президентів двох країн.

Зокрема, сторони підписали протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Кіпру про уникнення подвійного оподаткування і протидію податковим ухиленням стосовно податків на доходи.

У присутності президентів також було підписано міжурядову угоду про співробітництво у сфері вищої освіти, меморандум про взаєморозуміння між Держагентством з енергоефективності та енергозбереження України і Міністерством енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

Підписано також угоду про співробітництво у сфері архівів двох країн.

21 липня 2015 року Міністерство фінансів України домовилося з Республікою Кіпр про підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів. Відповідного рішення досягнуто за підсумками другого раунду переговорів між заступником міністра фінансів України Оленою Макеєвою та представниками уряду Кіпру 2 липня 2015 року і зафіксовано у відповідному протоколі.

Таким чином Мінфін домовився з урядом Кіпру про підписання нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що відповідає рекомендаціям ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку).

Згідно з домовленостями, від оподаткування в Україні звільнятимуться лише ті доходи, які отримані резидентом Кіпру в результаті відчуження акцій та інших корпоративних прав, більше ніж 50% вартості яких прямо або опосередковано пов'язані з нерухомим майном, розташованим на території України.

Мінфін при цьому уточнює, що наразі єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів у результаті відчуження майна резидентів Кіпру є розташування цього майна на території України.

Крім того, щоб отримати право застосування 5-відсоткового податку при виплаті дивідендів, платнику податків необхідно буде і володіти 20-відсотковою часткою компанії та інвестувати в її статутний капітал не менше ніж EUR100 тис., тоді як нині достатньо виконати лише одну з цих умов.

Сторони також домовилися про підвищення ставки податку при виплаті відсотків до 5% із 2%.

У разі підписання тексту нової конвенції та її ратифікації парламентами України та Республіки Кіпр нові умови оподаткування пасивних доходів набудуть чинності не раніше за 1 січня 2019 року.

Джерело: Інтерфакс - Україна

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: