Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 15.10.2018 року у справі №9901/800/18 Ухвала КАС ВП від 15.10.2018 року у справі №9901/8...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 15.10.2018 року у справі №9901/800/18



УХВАЛА

10 жовтня 2018 року

Київ

справа №9901/800/18

адміністративне провадження №П/9901/800/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого судді (судді-доповідача) - Данилевич Н.А.,

суддів - Шарапи В.М.,

Желтобрюх І.Л.,

ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України про зобов'язання співробітників Державної казначейської служби України виконати виконавчий лист за судовим рішенням Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29.11.2016 року; стягнення з Державної казначейської служби України грошової суми 10000грн. за нанесену моральну шкоду, яка вразилась у невиконанні судового рішення, -

ВСТАНОВИВ:

05 жовтня 2018 року до Верховного Суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України про зобов'язання співробітників Державної казначейської служби України виконати виконавчий лист за судовим рішенням Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29.11.2016 року; стягнення з Державної казначейської служби України грошової суми 10000грн. за нанесену моральну шкоду, яка вразилась у невиконанні судового рішення.

Згідно ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

За приписами ч. 4 ст. 22 КАС України Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Тобто зазначений перелік спорів, які підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції, є вичерпним.

Зі змісту позовних вимог ОСОБА_4 вбачається, що предметом позову є дії Державної казначейської служби України з приводу виконання виконавчого листа за судовим рішенням Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від
29.11.2016 року. Крім того, в позовній заяві позивач вказав, що відповідачем у даному позові є саме Державна казначейська служба України.

З огляду на зазначене, позов, поданий ОСОБА_4, не підсудний Верховному Суду як суду першої інстанції.

Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених ч. 1 ст. 25 КАС України.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи те, що подана ОСОБА_4 позовна заява не підсудна Верховному Суду як суду першої інстанції, беручи до уваги положення ч. 1 ст. 25 КАС України, Суд приходить до висновку про необхідність передачі зазначеної позовної заяви до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за підсудністю за місцезнаходженням позивача для вирішення цим судом питання про відкриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 25, 29, 171, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Передати матеріали позовної заяви ОСОБА_4 до Державної казначейської служби України про зобов'язання співробітників Державної казначейської служби України виконати виконавчий лист за судовим рішенням Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 29.11.2016 року; стягнення з Державної казначейської служби України грошової суми 10000грн. за нанесену моральну шкоду, яка вразилась у невиконанні судового рішення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її прийняття.

Головуючий суддя Н.А. Данилевич

Судді В.М. Шарапа

І.Л. Желтобрюх
logo