Історія справи
Ухвала КАС ВП від 02.07.2018 року у справі №815/4193/17

УХВАЛАпро повернення касаційної скарги02 липня 2018 рокум. Київсправа №815/4193/17провадження №К/9901/53849/18Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Кравчука В.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Департаменту Держаної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10.10.2017 та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2018 у справі №815/4193/17 за позовом Добровільного товариства рибалок любителів "НОВА ДОФІНОВКА" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови, -УСТАНОВИЛ:Заявник звернувсь із вказаною касаційною скаргою до Верховного Суду.
При вирішенні питання про відповідність касаційної скарги вимогам
Кодексу адміністративного судочинства України (далі -
КАС України), суд звертає увагу на таке.Пунктом
1 ч.
1 ст.
59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю юридичної особи.Згідно із ч.
3 ст.
59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.Відповідно до ч.
6 ст.
59 КАС України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.Суд установив, що касаційна скарга підписана ОСОБА_2 як представником Департаменту Держаної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.
Водночас долучена до матеріалів касаційної скарги копія довіреності, видана Державною архітектурно-будівельною інспекцією України на ім'я ОСОБА_2 завірена самою ОСОБА_2, тобто не засвідчена у визначеному законом порядку, тому не є належними документом, що підтверджує право особи, яка підписала касаційну скаргу, на вчинення такої дії.Пунктом
1 ч.
5 ст.
332 КАС України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем, зокрема, якщо касаційна скарга не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати.Керуючись ст.
332 КАС України, -УХВАЛИВ:1. Касаційну скаргу Департаменту Держаної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від10.10.2017 та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від
31.05.2018 у справі №815/4193/17 за позовом Добровільного товариства рибалок любителів "НОВА ДОФІНОВКА" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування постанови - повернути скаржнику.2. Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи.Скаржнику надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.Суддя В.М. Кравчук