0
0
11
Удари експериментальними гіперзвуковими ракетами РФ "Орєшник" та іншого подібного озброєння можна попередити превентивними атаками по місцях, де знаходяться відповідні пускові установки. Таку думку інтерв’ю журналістам озвучив генерал армії України, голова служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
"Орєшник" - це експериментальна ракета, яких немає багато - буквально пару штук, але й це небезпечно. Вони як раз являються носіями базових тактичних зарядів. Шість боєголовок, які розділяються, відповідно летять по окремій території й фактично вона накривається ядерним вибухом", - сказав Маломуж.
Водночас, за його словами, наразі Росія, декларуючі ядерні загрози, побоюється переступити цей формат, тому що може розлютити деякі країни, такі як Туреччина, Бразилія, Індія, Китай. На думку експерта, ці держави у разі застосування ядерного заряду різко піднімуться проти Москви. Тому, як вважає Маломуж, Кремль зараз демонструє "без’ядерний формат", однак це також є небезпечним.
Як зазначив Маломуж, велику загрозу також несуть, зокрема, балістичні ракети "Іскандер-М", які РФ має у великій кількості - приблизно 800 штук. Це означає, що агресор може завдавати масовані балістичні удари, запускаючи одночасно десятки таких одиниць. При цьому не всі регіони України забезпечені таким захистом як зенітно-ракетні комплекси Patriot та SAMP/T, які здатні перехоплювати балістику.
На думку Маломужа, сьогодні є можливості за допомогою космічних, радіотехнічних засобів розвідки виявляти місця пусків. Наприклад, це Капустин Яр в Астраханській області РФ, де розташовані відповідні ворожі установки на базах шахтного типу. Експерт наголосив:
"Але вони (росіяни - УНІАН) повинні підіймати системи наведення, та туди треба вдарити дронами на упередження, взагалі не дозволити підняти ті ж експериментальні "Кедри" або, як вони назвали, "Орєшники".
За його словами, по пускових установках ворога треба завдавати постійних ударів БПЛА та (або) ракетами. Він визнав, що це складно, але цілком можливо, зокрема, при ефективній співпраці з партнерами.
"Найефективніший спосіб - бити по пускових установках "Орєшника" й тому подібно там, де вони здійснюють підготовку пусків. Й тоді ніяких пусків не буде", - наголосив Маломуж.
Удар ракетою "Орєшник" по Дніпру - деталіНагадаємо, російський лідер Володимир Путін заявив, що ракета "Орєшник", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не модернізацією чогось старого. Він запевняє, що "Орєшник" - результат роботи фахівців із "нової Росії", та досягнуті результати й швидкість розробки викликають у нього гордість і захоплення.
При цьому Путін стверджує, що "Орєшник" - це високоточна зброя, а тому нібито не є стратегічною зброєю або засобом масового ураження, але "за умови масованого застосування по об'єктах противника її можна буде порівняти зі зброєю стратегічного призначення". За його словами, ще кілька систем, подібних до "Орєшника", зараз проходять випробування, але ухвалено рішення почати серійне виробництво.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
646
Коментарі:
0
Переглядів:
1166
Коментарі:
0
Переглядів:
648
Коментарі:
0
Переглядів:
1034
Коментарі:
0
Переглядів:
320
Коментарі:
0
Переглядів:
429
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.