0
0
16
На різні "мирні плани" щодо війни Росії проти України, інформація про які зараз поширюється в медіапросторі з посиланням на поінформовані джерела, краще "дивитись іронічно чи саркастично". Особливо, коли подібні плани, дуже чітко синхронізовані з російськими намірами, називаються "мирними угодами", "мирними планами" чи "мирними ініціативами".
Таку заяву зробив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в етері телемарафону. Він зауважив, що коли йдеться про війну в Україні, є абсолютна конкретна фіксація юридичного факту агресії РФ.
Вся війна йде на території України і направлена на захоплення всієї території країни, на здійснення великої кількості злочинів: вбивства цивільного населення, руйнації цивільної інфраструктури.
"Тут будь-які "мирні плани", які базуються на необхідності негайно заморозити війну і віддати щось Російській Федерації – це безумовно плани РФ. Не більше, але й не менше. Тому що про мир тут говорити ніяк не вийде", – додав він.
Також Подоляк радить "спокійно ставитись до анонімних джерел", адже про такі ініціативи ми читаємо вже протягом майже трьох років війни.
За його словами, треба чітко зафіксувати: РФ виступає не за сталий мир, а за свої умови завершення війни.
"Нагадаю, що Росія використовує дивний термін "Стамбульські угоди". Насправді, не було ніяких "Стамбульських угод", тому що РФ і на попередніх етапах переговорних процесів на початку війни – у Білорусі, і в тому числі, у Туреччині – використовувала такі ультимативні вимоги. Виставляла ультимативні вимоги, які є неприйнятними. І президент Зеленський про це неодноразово казав. Тому, немає ніяких планів", – підкреслив Подоляк.
За словами радника керівника Офісу президента, офіційно на сьогоднішній день є тільки, умовно, дві ініціативи, які були проголошені публічно.
"Перше – це мирні ініціативи, справді мирні ініціативи України. Тому що вони абсолютно грунтуються на логічному юридичному субстраті, під назвою міжнародне право. Тобто це Формула миру, яка говорить про те, на яких підставах можна проводити переговори і до яких результатів треба дійти в цих переговорах", – акцентував Подоляк
І є друга складова – це російська версія ультимативної капітуляції України, яка в тих чи інших інтерпретаціях, наприклад, додатково використовувалася бразильсько-китайською групою:
"Які пропонували так саме негайно заморозити війну, віддати Росії все, що вона хоче, і після цього вважати, що ви досягли якогось сталого миру. Все інше – це анонімні джерела".
Третій, дуже важливий чинник – треба дочекатися проходження певних етапів, щоб зрозуміти, якою буде стратегія США. Один з них – це формування адміністрації Трампа, коли буде зрозуміло, хто дійсно буде опікуватися зовнішньо-політичним напрямком, фінансами, національною безпекою і обороною.
"Давайте дочекаємося, поки сам пан Трамп пройде через величезну купу брифінгів, які будуть ще до його інавгурації 20 січня влаштовувати представники розвідтовариств Сполучених Штатів різних. Які будуть надавати всю об’ємну інформацію, яка стосується і економічного стану РФ, і мотивів Росії сьогодні, не тільки у війні проти України, а взагалі в цілому – в глобальному сенсі цього слова. Після цього ми побачимо зовсім інші ініціативи", – додав радник керівника ОП..
Він зауважив, що після комунікацій з новою адміністрацією президента Трампа, між президентом Зеленським і Трампом "ми побачимо офіційну позицію, яку можна буде коментувати".
"Мирні плани" щодо війни в УкраїніЦентр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО попередив, що в найближчі два місяці в ЗМІ варто очікувати безліч "інсайдів" про різні "мирні плани" з посиланням на джерела в "оточеннях" Дональда Трампа, торги та інше. Зазначається, що у деяких маніпуляціях буде зацікавлена Росія, яка "веде свою гру".
Днями The Wall Street Journal писало, що "мирний план" Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні може включати вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років і замороження лінії фронту без повернення територій. За інформацією обізнаних джерел, конкретного плану Трамп поки що не затвердив, зокрема, як він переконає президента Росії Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського сісти за стіл переговорів.
Варто зазначити, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час пресконференції з верховним представником ЄС Жозепом Боррелем заявив, що комунікацію між Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом налагоджено. За його словами, команди президента України Зеленського та новообраного президента США Трампа незабаром розпочнуть практичну підготовчу роботу для організації їх зустрічі.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
225
Коментарі:
0
Переглядів:
114
Коментарі:
0
Переглядів:
226
Коментарі:
0
Переглядів:
221
Коментарі:
0
Переглядів:
327
Коментарі:
0
Переглядів:
411
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.