Головна Блог ... Новини У Харкові суд скасував умовне покарання для коригувальниці, бо не зрозуміло в чому її «щире каяття» У Харкові суд скасував умовне покарання для коригу...

У Харкові суд скасував умовне покарання для коригувальниці, бо не зрозуміло в чому її «щире каяття»

Відключити рекламу
У Харкові суд скасував умовне покарання для коригувальниці, бо не зрозуміло в чому її «щире каяття» - c8c8e694e20388db14020b6d512d4d45.jpeg

Харківський апеляційний суд ухвалив новий вирок щодо місцевої жительки, яка поширювала дані про розміщення Збройних сил України і тероборони.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 23 березня.

15 серпня минулого року жінку на мобільному зробила скріншот з додатку Google maps, а саме місця розташування державного підприємства «Завод «Електроважмаш». На шматку карти вона відмітила відомі їй позиції ЗСУ/ТРО. Потім зображення вона переслала у Telegram невстановленій особі, що підписана умовною позначкою у вигляді 7 символів червоного серця, із прихованим номером мобільного телефону. Вона нанесла на карту 3 точки у вигляді кольорових квадратів: жовтий, синій та червоний. Під зображенням жінка дала пояснення: «Их много… Красный оцеплено, не подпускают… Там базируются уже не первую неделю. Синий вроде пусто, но таблички «Мины» и ходят туда».

Аналізуйте судовий акт: Щире каяття - це не формальна вказівка, а відповідне ставлення до скоєного, тому якщо засуджений спочатку доказує відсутність злочину, а потім вдається до визнання вини, є всі підстави сумніватися в щирості каяття (ВС ККС, справа №523/4890/19 від 04.10.2022 р.)

У судовому засіданні громадянка вину повністю визнавала. Суд врахував її щире каяття і в грудні 2022-го призначив умовне покарання: 5 років позбавлення волі зі звільненням на ісптовий строк 3 роки.

Прокурор оскаржив вирок, кажучи, що суд необґрунтовано звільнив обвинувачену від відбуття покарання, у вироку не пояснюється, у чому проявилося щире каяття.

Аналізуйте судовий акт: Повне визнання вини ще не свідчить про щире каяття, адже каяття включає в себе щирий жаль щодо вчиненого злочину та осуд своєї поведінки (ВС/ККС у справі № 520/16394/16-к від 27.04.2021)

Апеляційний суд погодився із доводами прокурора. Зокрема, що перша інстанція в достатній мірі не врахувала ступінь тяжкості, мету та спосіб скоєння злочину. В умовах війни такі дії є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, обороноздатність і незалежність країни. Матеріали справи також не містять даних на підтвердження щирого каяття обвинуваченої, окрім формального визнання провини.

Тому така обставина як «щире каяття» виключається з вироку, як така, що не була доведена.

Тепер жінка відбуватиме 5 років за ґратами.

Аналізуйте судовий акт: Щире каяття насамперед повинно виражатися в намаганні особи відшкодувати завдані збитки та бажанні виправити наслідки вчиненого (ВС/ККС у справі № 182/1539/19 від 23.12.2021)

  • 2202

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2202

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст