0
0
11
В Туреччині створили потужну лазерну гармату для боротьби з БПЛА. Втім, як виявилося, система ALKA може зробити набагато більше, пише Cyfrowa.
Зазначається, що турецька оборонна компанія Roketsan створила лазерну гармату для боротьби з повітряною загрозою. Система ALKA повинна була знищувати ворожі безпілотники і навіть цілі їхні зграї. І вона виконує свою роботу, але інженери прийшли до висновку, що ця зброя може зробити набагато більше.
"Просто наведіть його на танки. Як лазер пошкоджує броню? Лазер - принаймні той, що працює в рамках доступних на даний момент технологій - не знищить бронетехніку з поля бою, але, як виявилося, він може зробити її беззахисною", - йдеться у статті.
Повідомляється, що нещодавні випробування довели, що лазерна гармата потужністю від 2,5 до 5 кВт і дальністю ураження до 1,5 км становила загрозу для наземних військ. При цьому зброя була розроблена для боротьби з дронами - вона може виявляти, відстежувати та знищувати до 100 цілей одночасно, оснащена радаром, що підтримується системою штучного інтелекту, і може підривати активні блоки броні за допомогою променя:
"Лазер можна використовувати для дезорієнтації екіпажів танків, імітуючи, наприклад, атаку наземних підрозділів. Крім того, дистанційне знищення активної броні за допомогою лазерного променя відкриває шлях до більш ефективного ураження за допомогою протитанкових ракет або БПЛА типу камікадзе".
Видання вказує, що винахідники вже працюють над збільшенням потужності та дальності стрільби.
"На цю зброю малої дальності інженери покладають великі надії - вона економічна в експлуатації ("лазерний постріл незрівнянно дешевше ракети") і проста в установці (модульна конструкція дозволяє використовувати гармату в стаціонарних системах та у мобільних конфігураціях), - резюмують автори.
Останні новини про зброюЯк повідомляв УНІАН, прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, скільки дронів для фронту випускає Україна. За його словами, на оборону цього року було спрямовано більше половини видатків державного бюджету.
Як сказав глава уряду, завдяки інвестиціям держави та приватного сектору спроможності українського ОПК зросли в 6 разів.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
906
Коментарі:
0
Переглядів:
595
Коментарі:
0
Переглядів:
1379
Коментарі:
0
Переглядів:
941
Коментарі:
0
Переглядів:
1229
Коментарі:
0
Переглядів:
450
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.