Головна Блог ... Консультації від юристів Три помилки водіїв і хитрощі поліції

Три помилки водіїв і хитрощі поліції

Відключити рекламу
 - 9e5d4a75b2542d58bfeaaeaf3723c2d1.jpg

«Якщо поліцейський вас безпідставно зупинив, то всі подальші його дії з накладення штрафу, складання протоколів – незаконні».

Чули таке? Гадаєте, це адвокатський лайфхак? А от ні!

Це водійський лайф-штраф!

І цій хибній теорії слідує абсолютна більшість водіїв! Бо десь вичитали чи почули, може й від юриста, що безпричинна зупинка дає право відмовитися від всього. Деякі поважні адвокати, навіть посилаються на рішення Чернівецького апеляційного суду, який закрив справу за відмову проходити тест на алкоголь у зв’язку з безпричинною зупинкою.

Чому це хибний підхід, який приведе водія до 17 000 грн штрафу, позбавлення права керування на 1 рік, перездачі іспитів зі значними додатковими витратами – з’ясуємо у цьому відео.

Тож якщо ви хочете не припуститися помилок, які можуть призвести до таких наслідків, знати як діяти і що робити – розбираємо як завжди, коротко і по суті.

ПОМИЛКА ВОДІЯ №1: ПІДСТАВА ЗУПИНКИ

ПЕРША помилка: водій відмовляється від проходження огляду на стан сп’яніння, вважаючи, що поліцейський зупинив його автомобіль без передбачених законом підстав.

А отже, водій вважає, що внаслідок незаконних дій поліцейського, які виразились у безпідставній зупинці автомобіля, всі подальші дії та рішення поліцейського також вважатимуся незаконними, у тому числі вимога пройти огляд на стан сп’яніння.

Дійсно, стаття 35 Закону «Про Національну поліцію» встановлює виключний перелік підстав, коли поліцейський має право зупинити автомобіль. Мало того закон прямо зобов’язує поліцейського поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Але скажу одразу, що в суді аргумент про безпідставну зупинку автомобіля не спрацює. Така озвучена позиція водія може вплинути на незначний штраф і поліцейський відпустить. Проте якщо складуть протокол за 130 КУпАП (в народі п’янка) – без інших вагомих порушень процедури огляду, в суді у 99% випадків це не допоможе.

Так, згідно зі статтею 35 Закону «Про Національну поліцію» однією з підстав для зупинки автомобіля є наявність у поліцейського інформації, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення.

Звучить дуже абстрактно. А в умовах воєнного стану така підстава може застосовуватись майже до кожного транспортного засобу.

Адже у суді поліцейський завжди скаже, що даний транспортний засіб або зовнішні ознаки водія та пасажирів були підозрілими та збігалися з наявною у нього інформацією по вчиненим кримінальним чи адміністративним правопорушенням.

У Реєстрі судових рішень я знайшов лише 4 постанови про закриття провадження у справі за ст. 130 КУпАП внаслідок незаконної зупинки автомобіля поліцейським.

В одній з цих справ я брав участь як адвокат.

Але хочу зазначити, що окрім зупинки автомобіля без передбачених законом підстав, у всіх цих справах поліцейські допустили порушення встановленого законом порядку огляду водіїв на стан сп’яніння. Тож я і виграв одну з цих справ у такий спосіб.

Тобто, суд виправдав водіїв не з однієї підстави незаконної зупинки автомобіля поліцейським, а за декількома.

При цьому хочу підкреслити: якщо факт незаконної зупинки транспортного засобу мав місце і поліцейський не повідомив конкретну підставу зупинки – про це обов’язково треба вказувати у зауваженнях в протоколі про адміністративне правопорушення. У суді це ніколи не буде зайвим.

Але відмовлятись від проходження огляду на стан сп’яніння виключно з підстав незаконної зупинки автомобіля поліцейським, не раджу. Не працює, повірте моєму досвіду. А ті, хто забажає перевірити це на практиці – дайте знати, буду представляти ваші інтереси безплатно, правда, результат буде відомий завчасно.

ХИТРОЩІ ПОЛІЦІЇ

ДРУГА помилка: закон встановлює, що обов’язковою умовою притягнення водія за статтею 130 КУпАП є керування транспортним засобом.

Тобто, особа не може бути притягнута до відповідальності за ст. 130 КУпАП, якщо транспортний засіб стоїть без руху і вона ним не керувала, тобто не виконувала функції водія. Наприклад, якщо особа знаходиться біля припаркованого автомобіля і не здійснює на ньому рух.

До яких хитрощів у таких ситуаціях вдаються поліцейські?

На практиці було чимало випадків, коли поліцейські спочатку підходили до таких осіб та доброзичливо просили трохи від'їхати або переставити автомобіль. А коли особа сідала за кермо та розпочинала рух, вмикалися мигалки, до вас підходить поліцейський, представляється, типу, він вас вперше бачить, вимагає документи, запитує чи вживали ви спиртне, пропонує пройти освідування. Адвокату ви розповідаєте, що не були за кермом, а при ознайомленні з відео, виявляється, що ви рухалися, а вас прямо зупинили як порушника з мигалками.

Тому якщо ваш транспортний засіб припаркований без порушень ПДР та нікому не заважає, а поліцейські без пояснення причин просять його переставити, намагайтесь від цього ухилитись. У даній ситуації треба вигадати правдоподібну причину, чому ви не зможете сісти за кермо. Наприклад, що транспортний засіб зламався або ключі від нього зараз не у вас, а в дружини.

НЕОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ

З даною ситуацією пов’язана ТРЕТЯ ПОМИЛКА: як правило, на такого водія поліцейські додатково складають постанову про порушення правил дорожнього руху. Зазвичай складаються постанови за незначні порушення з невеликими штрафами: не пристебнутий пасок безпеки або не включення покажчика повороту і т. п.

Але такі постанови вже є залізобетонними доказами того, що особа керувала автомобілем та виконувала функції водія, Навіть якщо проїхала 1 метр і на це її спровокували поліцейські.

А помилка водіїв полягає в тому, що зазвичай вони ці постанови у суді не оскаржують та сплачують штрафи.

За таких обставин, у суді по розгляду протоколу за статтею 130 КУпАП вже буде неможливо довести, що мала місце провокація поліцейських. Адже водій постанову за порушення Правил дорожнього руху не оскаржив та ще й сплатив штраф, чим фактично визнав свою вину у порушенні ПДР саме під час керування автомобілем.

ВИСНОВОК

Складені разом із протоколом за статтею 130 КУпАП постанови за порушення правил дорожнього руху треба оскаржувати у судовому порядку.

При цьому пам’ятайте, що строк оскарження такої постанови – лише 10 днів з дня її винесення.

Будьте обережні та не сідайте за кермо напідпитку.

 

  • 857

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 857

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст