0
0
12051
Жінок-депутатів, до речі, у нас, порівняно з іншими європейськими країнами, досить-таки мало – 51 особа, або 12% від загального складу Верховної Ради. Для порівняння, в парламенті Швеції їх – більше 40%, а в середньому в ЄС – більше 25%. Але лідером у рейтингу жінок-депутатів є... Руанда! У парламенті цієї країни працює більше 63% жінок. На другому місці знаходиться крихітна Андорра, де в парламенті панує повне рівноправ'я статей. Хоча експерти ООН в цілому відзначають позитивну тенденцію – число депутатів у спідницях і сукнях по всьому світу зростає, і, якщо динаміка збережеться, то через 20 років число чоловіків і жінок-паралментарів зрівняється.
Якщо ж повертатися в нашу Раду, то найбільше дам в пропрезидентському Блоці Петра Порошенка, і жодної – у депутатській групі "Воля народу".
Отже, хто ж вони, наші леді-депутати...
САВЧЕНКО Надія. Легендарна українська льотчиця, що пройшла за списками "Батьківщини". Знаходячись у російській в'язниці, вона була обрана Верховною Радою членом української делегації в ПАРЄ, – депутати сподівалися, що це дозволить звільнити її, проте ні в Брюссель, ні в Київ Савченко поки так і не потрапила.
Незважаючи на те, що звільнення Надії Савченко неодноразово вимагали провідні світові лідери, і, нарешті, це передбачено мирним Мінським протоколом – в Москві цього робити не поспішають. Савченко була змушена оголосити голодування, яке мужньо, незважаючи на неодноразові благання своїх колег по парламенту, протримала більше 80 днів і лише в четвер погодилася припинити.
"Фізично мені трохи паршиво, але не настільки, щоб вже померти зараз. Тому деякий час поп'ю бульйон для того, щоб як жити – то літати, як померти – то здоровою, а як боротися – то щоб були сили. Буду боротися! Разом з вами! І на вашу вимогу, з вдячністю за вашу підтримку для вас залишуся живий!", – Написала Надя недавно в листі.
Вспомните новость: Топ украинских чиновниц, нардепов и пресс-секретарей, красота которых вызвала скандал
ТИМОШЕНКО Юлія. "Леді Ю", "Вона", колишній прем'єр-міністр, колишній кандидат у президенти, колишній лідер опозиції... Головна жінка в українській політиці, яка не потребує, мабуть, додаткового представлення.
У цій Верховній Раді Юлія Володимирівна очолила найбільш невелику фракцію з тих, що увійшли в коаліційну більшість – "Батьківщину", що абсолютно не заважає їй залишатися одним з найактивніших депутатів. Більше сорока законопроектів: війна, мир, визнання Росії державою-агресором, вихід України з СНД, позбавлення Януковича звання президента...
При цьому Юлія Володимирівна, скажімо, виступає за повернення соціальних виплат на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, нагадуючи про те, що держава не повинна кидати громадян у біді. "Треба нашим громадянам, які проживають на Донбасі, обов'язково платити всі соціальні витрати – і пенсії, і заробітні плати. Це наші люди і, якщо ми припинимо виплачувати їм соціальні витрати – це означатиме, що ми самі, своїми руками відрізали від України Донбас", – заявляла вона.
А днями парламентськими кулуарами поповзли чутки, що Тимошенко знову "мітить" в прем'єри. Сама ЮВТ, щоправда, поспішила ці чутки акуратно спростувати, мовляв, багато роботи у фракції і партії, але вона завжди готова порадити і проконсультувати Арсенія Петровича, якщо раптом...
СИРОЇД Оксана. Перша в історії українського парламентаризму жінка, яка займає посаду віце-спікера. У Раду вона пройшла за списком головної сенсації цієї передвиборчої гонки – партії "Самопоміч" мера Львова Андрія Садового, яка посіла 3-тє місце.
Сама уродженка Львівщини, депутатом Сироїд стала вперше, проте парламентська робота для неї далеко не нова – свого часу вона працювала депутатським помічником. Працювала і в секретаріаті Кабміну, цілих вісім років віддала ОБСЄ, де займалася проектами в адміністративній юстиції, адмінправі, юридичній освіті. До речі, саме Сироїд була одним з ключових розробників нинішньої коаліційної угоди.
Несмотяр на високий пост, Сироїд вдається зберігати дивовижний спокій в бурхливих парламентських баталіях (які часом переходять і в прямі зіткнення) своїх колег-чоловіків. За її власним визнанням, своє завдання в Раді вона бачить саме у відновленні нормального законодавчого процесу. "Відновити прозорий законодавчий процес. Парламент має три основні функції: законодавчу, представницьку і контрольну. Парламент не виконує жодної з цих функцій. Ми повинні потихеньку це відновлювати. Парламент повинен стати органом гідності. Я хочу повернути туди почуття гідності", – говорила Сироїд в інтерв'ю "Укрінформу".
Вспомните новость: Гламур, понты, бухло. Облико морале украинских слуг закона
КОШЕЛЄВА Альона. Красуня Кошелєва, яка пройшла за списками Радикальної партії Олега Ляшка, стала не тільки наймолодшим народним депутатом нинішнього скликання, а й найбільш "гламурним". У перший же день 24-річна дівчина потрапила в усі світські хроніки країни – "золотий" Айфон, норкова шубка і дуже туманне уявлення про основи конституційного устрою України.
Правда, як зізнавалася нам сама депутат, за "позолоту" спраглі до сенсацій журналісти взяли звичайну блискучу фарбу, шубу подарували батьки, а в тонкощах державного устрою вона обов'язково розбереться, тим більше, що в школі вона вчилася на одні "п'ятірки", а в університеті отримала диплом економіста.
У Раду Кошелєва ходить в строгих чорно-білих нарядах – чиста класика, ніякого глянцю, виступати особливо не рветься і законодавчі ініціативи пропонує досить серйозні. Її підпис – під законопроектами про заборону на вивіз пило- та лісоматеріалів, під ініціативами про допомогу постраждалим на Євромайдані, а також про право громадян на вільне носіння зброї.
ГЕРАЩЕНКО Ірина. Тендітна і усміхнена Ірина Геращенко – не тільки народний депутат, але і президентський уповноважений з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях.
У перервах між парламентською діяльністю – а Геращенко очолює один з ключових комітетів Ради, з питань євроінтеграції – вона їздить в зону військового конфлікту, возить допомогу бійцям і відвідує поранених у шпиталях.
Але ще Геращенко не тільки миротворець, депутат і заслужений журналіст – вона мама трьох дітей, двох дочок і сина, про які, між постами про політику, зворушливо пише на своїй сторінці у "Фейсбуці".
Вспомните новость: Судьи и чиновники: Можно ли выставлять в соцсетях откровенные фото с отдыха
КОРОЛЕВСЬКА Наталія. Колишній міністр соціальної політики, а нині один з лідерів парламентської опозиції, в нинішній Верховній Раді теж вирішила присвятити себе соціальним питанням.
Разом з колегами по фракції "Опозиційного блоку" вона часто їздить на Донбас, зустрічається там з людьми, намагається домогтися від влади повернення їм соціальних виплат і надання підтримки. Поки, щоправда, вельми безрезультатно – держава виплати повертати не готова.
"В Україні більше мільйона вимушених переселенців. Але, на жаль, за всі ці місяці так і не створена програма підтримки таких людей. І ми бачимо, що кожен місяць створюється нова проблема... Перша проблема – в ряді міст переселенцям з листопада не виплачують компенсацію, це ті копійки, які уряд виділив людям, щоб вони хоча б могли орендувати собі житло і якось вижити. Тому ми вимагаємо, щоб Мінсоцполітики розрахувалися за боргами з людьми", – заявляла, зокрема, Королевська.
КУЖЕЛЬ Олександра. Депутат кількох скликань, у минулому – глава Державного агентства з питань розвитку підприємництва, і на сьогодні – один із кращих в парламенті фахівців з бюджетних і податкових питань.
Причому, в один голос це визнають не тільки журналісти, а й колеги Олександри Володимирівни по парламенту. Виступи у неї традиційно яскраві, а законодавчі ініціативи – фундаментальні. Так, зокрема, вже в цьому скликанні нею разом з колегами був зареєстрований і прийнятий у першому читанні законопроект про розвиток малого та середнього бізнесу. Документ, після його прийняття, принципово змінить життя підприємців в нашій країні, це, за словами самої Кужель, "нова ідеологія діалогу з бізнесом" з боку держави, його розвитку та підтримки.
Вспомните новость: 30-летняя "светская львица" Мартьянова из Львова осталась без судейского кресла из-за откровенных фото
ЧОРНОВІЛ Тетяна. Автор багатьох гучних журналістських розслідувань і активістка Євромайдану, жорстоко побита за свою принципову позицію бандитами, вона стала депутатом від "Народного фронту". І треба зауважити, що розслідувальна діяльність у стінах парламенту не припинила – навпаки, Тетяна Чорновіл часто інформує своїх колишніх колег про результати поданих запитів – тепер уже депутатських.
У стінах Ради вона також займається підтримкою волонтерів та українських солдатів. Для Чорновіл це особисте: в минулому році вона втратила чоловіка, батька двох їхніх дітей, який пішов добровольцем на фронт захищати Україну. Але Тетяна знайшла в собі силу продовжувати боротьбу далі.
ЧЕРВАКОВА Ольга. Ще одна колишня журналістка – ведуча телеканалу "Інтер", багато років віддала роботі з депутатами в кулуарах, тепер сама стала народною обраницею, пройшовши за списком пропрезидентського Блоку.
Але роботі з медійною темою Червакова не змінила – увійшла до комітету з інформаційної політики, і разом з іншими колегами-журналістами, які також стали нардепами, стала боротися за розвиток українських медіа. До речі, завдяки зусиллям Червакової й інших колег з інформаційного комітету, вдалося виключити з одного із законопроектів скандальну норму, котра дозволяла відкликати рецензію у телеканалів без суду і слідства.
Домоглася в нинішній Раді Червакова і ліквідації Держкомісії з моралі – та, на думку депутата, тягла з бюджету гроші, займаючись пошуком еротики в піснях Кузьми Скрябіна та мультику "Сімпсони".
Читайте и смотрите: Самый красивый нотариус Мозолева из Одессы
Ольгу Богомолець. Автор-виконавиця сучасних та старовинних українських романсів, пісень на вірші Л. Кисельова, Л. Костенко, О. Теліги, М. Вінграновського, Я. Лесіва, В. Стуса, Є. Сверстюка, на власні вірші.
З 1992 року проводить благодійні концерти, гроші від яких передавалися на спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченку в м. Скольому, до дитячого будинку «Малятко», на харчування бідних, на лікування постраждалих від Чорнобильської аварії. Протягом останніх років цілеспрямовано використовувалися для лікування дітей з судинними пухлинами. В липні-вересні 2007 року Ольга Богомолець здійснила благодійний концертний тур виправними закладами України.
Джерело: Сегодня
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
118
Коментарі:
0
Переглядів:
182
Коментарі:
0
Переглядів:
334
Коментарі:
0
Переглядів:
547
Коментарі:
0
Переглядів:
448
Коментарі:
0
Переглядів:
291
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.