Головна Блог ... Новини Тепер без ідентифікації можна переказувати 5 тис. грн, а не 4999: прийнято закон - №5559 Тепер без ідентифікації можна переказувати 5 тис. ...

Тепер без ідентифікації можна переказувати 5 тис. грн, а не 4999: прийнято закон - №5559

14.09.2021
Подякувати
Автор: Автор не вказаний
Підписатися на автора
Переглядів : 4684
Додати в обране
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Тепер без ідентифікації можна переказувати 5 тис. грн, а не 4999: прийнято закон - №5559 - tn1_7ca5c4471d18d097b4ec2ed28950c8d5_614089613ae1f.jpg

ВРУ прийняла Закон "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо уточнення окремих положень" (проект зареєстровано за №5559).

Законом вдосконалено правове регулювання окремих аспектів фінансового моніторингу в Україні.

Законом внесено зміни до пункту 8 частини вісімнадцятої статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», якими передбачено застосування заходів фінансового моніторингу у випадку переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень.

ДОВІДКА: Нагадаємо, що у поточній редакції п. 8 ч. 18 ст. 14 Закону №361-IX передбачено, що вимоги фінансового моніторингу (зокрема, щодо ідентифікації клієнта) не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

Отже, як тільки йдеться про переказ в сумі від 5 тисяч гривень та більше, відправнику (ініціатору платежу) необхідно ідентифікувати себе для банку. А от для переказу у межах 4999 гривень ідентифікація не потрібна. Так, 1 гривня має велике значення.

Враховуючи технічні можливості платіжних терміналів, це призводить до певних незручностей. Зокрема, для користувачів платіжними терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень та відповідно позбавлені можливості здійснити грошовий переказ шляхом внесення готівкових коштів на суму 5000 гривень, а також банків та фінансових установ, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу здачі в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу.

Джерело: Дебет-Кредит

4684
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст