2
1
5907
Власники будинків, мабуть, не раз у своєму житті зіштовхувались з проблемою, що вони не можуть укласти договір постачання (електрики, тепла, газу, води) у зв'язку з тим, що у них немає технічних умов на підключення об'єкта нерухомості, а забудовники з проблемою. що вони не можуть розпочати будівництво об'єкта лише тому, що до Державної інспекції архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ) не надали всі вихідні дані відповідно до статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон), а саме Технічні умови для будівництва.
У цій статті ви знайдете інформацію з даної теми та відповіді на такі питання:
Давайте швидше розбиратися з цією темою і розв'язувати ваші проблеми із цією темою.
Зміст:
Відповідно до статті 30 Закону, технічні умови (далі – ТУ) – це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам:
Простими словами ТУ – це документ, який встановлює технічні вимоги, яким має відповідати об'єкт будівництва для його підключення до чинної інфраструктури відповідно до місця розташування.
Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що без них ви не зможете почати будівництво об'єкта нерухомості, оскільки ви не зможете дати всі вихідні дані до ДІАМ, щоб отримати від них дозвіл. Також без технічних умов не можна укласти договори підключення об'єкта до інфраструктури (комунальних послуг), що перераховується вище, або змінити підприємство, яке надаватиме вам дані послуги.
Оформлення технічних умов для будівництва – це головний крок у тому, щоб їх отримати. У розділі статті ми розберемо, як отримати технічні умови на:
Але перш ніж перейти до оформлення технічних умов потрібно визначитись, на який термін вони надаються. Вони з урахуванням ДСТУ 1.3:2004 діють не більше 5 років, після чого проводяться їхні періодичні перевірки, про це найближчим часом вийде стаття на моєму телеграм каналі за посиланням -https://t.me/stroitelstvoadvocat.
Зараз важко уявити життя без газопостачання до об'єкта нерухомості, тому що без цієї послуги не зможе існувати ні маленький будинок, ні велике підприємство, тому кожен з них має подбати про те, щоб виготовити для свого об'єкта нерухомості ТУ щодо цієї послуги.
Ці технічні умови регулюються частинами 1-2 статті 30 Закону та розділу V глави 1-2 Постанови № 2494 від 30.09.2015 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем".
Для того, щоб отримати технічні умови на підключення до газопровідної системи, вам потрібно звернутися до підприємства, що надає цю послугу (наприклад, Київоблгаз для міста Києва) відповідно до регіону вашого розташування об'єкта нерухомості з відповідним пакетом документів.
Пакет документів для цих технічних умов складається з:
Щодо документів на земельну ділянку: Якщо у документах на земельну ділянку відсутній графічний план земельної ділянки (відсутній кадастровий план), замовник повинен надати підприємству, до якого бажає під'єднатися, ситуаційний план (схему) за місцезнаходженням земельної ділянки замовника з визначенням її меж:
Оплата за виготовлення: вартість послуг з надання замовнику дозволу на приєднання, договору на приєднання та технічних умов приєднання визначається підприємством, яке надає послугу відповідно до частини 5 розділу 2 Розділу V Постанови № 2494 від 30.09.2015 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем».
Термін виготовлення ТУ: 10 робочих днів після дати подання повного пакета документів.
Прийняття рішення про створення ТУ: в результаті розгляду пакета документів ви, як замовник, можете отримати позитивний або негативний результат. У першому випадку вам дадуть:
При негативному результаті вам можуть відмовити за перерахованими підставами:
Відмову можна оскаржити в Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, скаргою, поданою до цієї комісії.
Якщо відмова полягала в тому, що підприємству з газопостачання не вистачає потужності, воно має вжити всіх заходів, щоб його збільшити, якщо це буде вигідно йому або, якщо замовник профінансує витрати на збільшення потужності. Вище сказане підтверджується частиною 3 главою 1 розділом V Постанови №2494 від 30.09.2015 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем».
Без газу можна використовувати об'єкт будівництва, якщо його замінити на електрику. А як зробити технічні умови для підключення електрики, ми розберемо в даному розділі. Говоримо тільки про стандартне підключення, хоча тут також можна вибрати нестандартне приєднання, що вимагає більшої витрати сили і часу для виконання даного проекту робіт з підключення до електромережі.
Щоб отримати технічні умови на електричне підключення, слід звертатися до підприємства, яке надає дані послуги у вашому регіоні незалежно від форми власності, тобто вони можуть бути державними та приватними відповідно до розділу IV Постанови № 310 від 14.03.2018 Про затвердження Кодексу систем розподілу. Наприклад, по місту Києву ви можете звернутися за даною послугою до ТОВ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК».
Для того, щоб підприємство почало виробляти вам технічні умови для проектування, електропостачання потрібно подати відповідний пакет документів, що складається з:
Оплата за приєднання до електромережі та виготовлення технічних умов: визначається відповідно до методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж та оплачується одноразово.
У разі згоди на приєднання об'єкта нерухомості до власних електричних мереж підприємство протягом 5 робочих днів з дня отримання заяви повідомляє лист замовнику про згоду та надає відповідні технічні вимоги та/або вихідні дані на цю дію.
У видачі вам можуть відмовити у таких випадках:
Незгода з відмовою в приєднанні до електромережі спочатку оскаржується до даного підприємства, а при невирішеній ситуації є можливість перейти до судового захисту своїх прав (можна звернутися до автора цієї статті за юридичною допомогою).
Спеціальні технічні умови на проектування та будівництво щодо приєднання до типової електрифікації об'єкта нерухомості полягають у тому, що пряма відстань від місця приєднання до об'єкта по прямій лінії не може бути більшою за 300 м, що диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовника: перший ступінь - до 16 кВт включно; другий ступінь – від 16 кВт до 50 кВт включно; третій рівень – від 50 кВт до 160 кВт включно.
А якщо ви хочете дізнатися про нестандартні умови підключення та отримання за ними технічних умов на підключення до електричних мереж, переходьте в мій телеграм канал за посиланням - https://t.me/stroitelstvoadvocat та напишіть кодове слово «ТУ на нетипове підключення електрики». У такий спосіб я зрозумію, що ця тема для вас цікава та розкрию її там.
Об'єкт нерухомості неможливо уявити без води та водовідведення, а для того, щоб її під'єднати, необхідно скористатися розділом III Наказу №190 від 27.06.2008 «Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України».
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 23 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» зазначимо, що для отримання послуги з виготовлення технічних умов для їхнього підключення потрібно звертатися на підприємство, яке надає дані послуги. Наприклад, для міста Києва є можливість звернутися до ПрАТ "АК "КИЇВВОДОКАНАЛ".
Для того, щоб отримати дані технічні умови, потрібно подати до підприємства відповідний пакет документів, що складається з:
Підприємство, що надає дані послуги, готує цю документацію за 10 робочих днів відповідно від дня реєстрації заяви на цю послугу, регульовану частиною 2 статті 30 Закону та пункту 6 розділу III вище зазначеного наказу.
Вартість виготовлення технічних умов на водопостачання та водовідведення визначається часом, який фахівці у даній справі витратили на їхнє створення відповідно до пункту 7 розділу III Наказу №190 від 27.06.2008 «Про затвердження Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України».
У виготовленні вам можуть відмовити з двох причин:
Відмова від підключення та виготовлення технічної документації не може бути оскаржена, оскільки немає такої передбаченої процедури.
З найголовнішими технічними умовами ми вже все з'ясували, залишилося до нашого об'єкту нерухомості підвести тепло, щоб його опалювати взимку.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про теплопостачання», якщо на цій території є можливість приєднання об'єкта нерухомості до теплопостачання, то замовнику послуг у цій процедурі не має бути відмовлено. Також у цій статті зазначено, що потрібно звертатися за приєднанням та виготовленням технічних умов до об'єкта підприємницької діяльності, що надає ці послуги на території, де знаходиться об'єкт, для якого готуються технічні умови. Наприклад, у місті Києві за цією послугою ви можете звернутися до ТОВ "Київтеплоенерго".
Для того, щоб отримати вищезазначені ТУ, вам потрібно подати пакет документів відповідно до Постанови №1232 від 29.10.2009 «Про затвердження Правил надання та погодження технічних умов на підключення до теплових мереж». А саме:
Відповідно до пункту 2.2 Постанови №1232 від 29.10.2009 «Про затвердження Правил надання та погодження технічних умов на підключення до теплових мереж» передбачено термін у 15 робочих днів на видачу технічних умов, а оскільки у пункті 3 частини 2 статті 30 Закону вказано термін у 10 днів, то вони видаються за останній зазначений термін.
Отримати відмову у приєднанні до теплової мережі та не видачі технічних умов можливо лише, якщо немає можливості під'єднатися до цієї мережі та не надано відповідний пакет документів для даної процедури. Відмова не підлягає оскарженню.
Ось ми розібралися з одним з вихідних та обов'язкових документів, який необхідно отримати, щоб розпочати будівництво об'єкта або під'єднати його до цієї інфраструктури, якщо об’єкт вже завершено і введено в експлуатацію.
А якщо ви ще не ввели свій об'єкт в експлуатацію з будівельної амністії, рекомендую вам перечитати мою статтю на цю тему та розібратися з цим питанням за посиланням. https://protocol.ua/ru/algoritm_diy_po_uzakonennyu_samochinnogo_budivnitstva_budivelna_amnistiya_2018/.
Якщо у вас залишилися питання щодо технічних умов, продовжуйте читати цю статтю.
Найактуальніші питання на цю тему
1. Що робити, якщо втратив ТУ?
Відновити документ (отримати дублікат) можна в органі, який його видав.
2. Чи можна продати нерухомість без ТУ?
Під час укладання договору на продаж нерухомості нотаріусу ТУ не треба.
3. Якою мовою писати ТУ?
Стаття 31 Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 «Державна мова у технічній та проектній документації» регламентує:
виготовлення технічної, проектної документації відповідно до договору, стороною якого орган є державної влади, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа чи організація державної та комунальної форм власності здійснюється державною мовою.
Технічна та проектна документація затверджується органами державної влади, органами місцевого самоврядування за умови, що вона виготовлена державною мовою.
Отже, ТУ у будівництві потрібно складати українською мовою, адже вона є державною мовою в Україні.
Мова технічної та проектної документації, яка виробляється за договором з іноземцем, особою без громадянства або юридичною особою, створеною за законодавством іншої країни, може визначатися умовами договору про виготовлення документації або будь-яким іншим способом за згодою сторін.
4. Що таке каталог "ТУ УКРАЇНИ" on-line?
Це відображення на сайті csm.kiev.ua інформації бази даних «Технічні умови України» – автоматизованої системи збору, накопичення та обробки даних про діючі в Україні ТУ, яку веде ДП «Укрметртестстандарт».
Каталог ТУ України on-line містить інформацію про близько 46 тисяч ТУ, які перевірено державними підприємствами, підпорядкованими Мінекономрозвитку України, на відповідність законодавству, технічним регламентам, вимогам національних стандартів та кодексів практики.
5. Чи потрібно віддавати ТУ під час продажу об'єкта нерухомості?
Так, колишній власник зобов'язаний передати новому власнику технічні умови разом із пакетом інших документів.
6. Хто володіє технічними умовами?
Відповідно до пункту 4.11 СОУ КЗпП 74.9-02568182-003:2016 Право власності на технічні умови належать підприємствам (установам, організаціям), які їх ухвалили. Власник технічних умов має право володіти, користуватися і розпоряджатися технічними умовами, що належать йому, на свій розсуд та у своїх інтересах відповідно до Цивільного кодексу України.
Ось ми й розібралися із темою «технічні умови на будівництво». Якщо у Вас залишилися питання на цю тему, Ви можете поставити мені їх особисто або залишити коментарі тут і отримати на них відповіді незабаром.
Дізнатися більше інформації з технічних умов можна відвідавши ютуб канал за посиланням - https://www.youtube.com/channel/UCQ9bDZ7YI7P7JZ2uANDyS_A, на якому найближчим часом з'явиться цікаве та корисне відео на цю тему.
Якщо Вам потрібна послуга спеціаліста, скористайтесь сервісом «Тендер» на юридичну послугу від юридичного ресурсу «Протокол».
Автори консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Стінько Вероніка Дмитрівна, юрист Любий Ігор Анатолійович
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
59
Коментарі:
0
Переглядів:
246
Коментарі:
0
Переглядів:
1050
Коментарі:
1
Переглядів:
379
Коментарі:
0
Переглядів:
244
Коментарі:
0
Переглядів:
338
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Видео в тему: "Ошибки в технической документации как основание для отмены через суд перехода права собственности" https://www.youtube.com/watch?v=fG0ZVDwCG_g&t=1s