Головна Блог ... Новини Свідка Єгови виправдали від ухилення від військової служби Свідка Єгови виправдали від ухилення від військово...

Свідка Єгови виправдали від ухилення від військової служби

Відключити рекламу
Свідка Єгови виправдали від ухилення від військової служби - ede39f5904b7a0f80d932b2222358b51.png

Тячівський районний суд Закарпатської області виправдав чоловіка від звинувчень в ухиленні призову на військову службу під час мобілізації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 березня.

3 березня 2022 року, перебуваючи в приміщенні пункту постійного збору військовозобовʼязаних, громадянин відмовився отимувати повістку на призов під час загальної мобілізації.

У судовому засіданні він винним себе не визнав. Пояснив, що відмовився з релігійних переконань і натомість подав заяву, в якій просив проходити альтернативну службу, зокрема зголосився виконувати громадські роботи. Однак йому пояснювали, що під час воєнного стану він начебто не має право на проходження альтернативної служби.

У матеріалах справи є довідка, видана головою керівного комітету Центру Свідків Єгови, релігійної організації «Релігійний Центр Cвідків Єгови в Україні». З документа вбачається, що обвинувачений із 2016 року є присвяченим охрещеним служителем Релігійного обʼєднання Свідків Єгови в Україні та призначений 2021-му священнослужителем (дияконом).

Раніше цей чоловік уже близько двох років проходив альтернативну строкову службу, замість військової.

Працівник центру комплектування у суді говорив, що, на його думку, альтернативна служба діє тільки під час мирного часу і тільки коли це строкова військова служба, а не загальна мобілізація.

На початку березня 2022-го таке питання ще не було до кінця зʼясовано. Але після детальнішого вивчення законодвства Тячівська районна військова адміністрація визначила порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. І зараз на обліку адміністрації перебуває 2500-3000 військовозобов`язаних, віровчення яких не допускає користування зброєю, в тому числі Свідки Єгови, і які мають право на заміну військової служби альтернативною.

Суд, проаналізувавши законодавство і матеріали справи дійшов висновку, що обвинувачений лише реалізував своє право на свободу совісті та віросповідання і на гарантоване йому Конституцією України право на проходження альтернативної (невійськової) служби.

Право вірян на свободу світогляду і віросповідання, передбачене Конституцєю та включає в себе право на заміну виконання військового обовʼязку альтернативною невійськовою службою. Наразі в умовах воєнного стану це право указом президента України або іншими нормативно-правовими актами не обмежене.

 • 3673

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3673

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст