Головна Блог ... Новини Сумашествие нашего общества! Івана Кучерину поновлено на посаді керівника апарату ліквідованого ВС і присуджено 2, 4 млн. грн. за вимушений прогул Сумашествие нашего общества! Івана Кучерину поновл...

Сумашествие нашего общества! Івана Кучерину поновлено на посаді керівника апарату ліквідованого ВС і присуджено 2, 4 млн. грн. за вимушений прогул

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 2

 • 0

 • 3948

Відключити рекламу
 - tn1_8513c8b8e1cd40f75134e45c39ad4392_616d593df3302.jpg

Окружний адмінсуд Києва поновив на посаді керівника апарату Верховного суду України Івана Кучерину і стягує йому 2,38 млн грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 11 жовтня.

Кучерину призначили керівником апарату ВСУ в грудні 2006 року. У 2016-му Верховна рада проголосувала новий закон «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до прикінцевих та перехідних положень якого Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються.

У лютому 2018-го голова Державної судової адміністрації звільнив керівника апарату ВСУ у зв’язку з ліквідацією установи. Звільнений посадовець оскаржив цей наказ.

Задовольняючи позов, суд пояснив, що у випадку ліквідації працівникові мають запропонувати будь-яку іншу вакантну посаду, яку він може обіймати відповідно до своєї кваліфікації. Працівника звільняють, якщо відсутня можливість запропонувати йому іншу рівноцінну посаду або іншу роботу в цьому ж органі.

Крім того, Конституційний Суд України 18 лютого 2020-го визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду за реформою 2016 року. Конституційний суд вважав, що фактично відбулося перейменування «Верховного Суду України» на «Верховний суд» і це не могло бути підставою для звільнення всіх суддів ВСУ.

Відтак підстава звільнення керівника апарату Верховного суду України (ліквідація) визнана неконституційною.

Крім того, звільнення керівника апарату ВСУ головою Державної судової адміністрації мало відбуватися за поданням голови суду. Але такого подання не було.

З огляду на всі обставини Окружний суд Києва визнав, що наказ голови ДСА прийнято з порушенням вимог законодавства і він підлягає скасуванню.

Позивач вважається поновленим на посаді з 1 березня 2018 року. Також суд стягує 2,38 млн грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу із розрахунку 9500 гривень за 251 робочий день.

 • 3948

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3948

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст