Головна Посилання ... Створити гру з майже нульовими навичками програмування? Це можливо! Створити гру з майже нульовими навичками програмув...

Створити гру з майже нульовими навичками програмування? Це можливо!

Багато програмістів починали свій шлях із цікавості до відеоігор. Якщо хтось просто отримував насолоду від перемоги над черговим босом або розбудовував власну ферму, то майбутні програмісти думали, як ця гра була зроблена і що б вони хотіли змінити та покращити. Якщо ви любите відеоігри та мрієте створити їх самостійно, ви не самотні і вибрали хороший час. Зараз є дуже багато матеріалів для початківців, а саме програмування стало легшим. 

Навіть якщо ви не збираєтесь ставати професійним розробником ігор, вивчення мови програмування під час створення власного проекту — це велике задоволення. Звичайно, якщо правильно вибрати мову програмування. Мова має бути зручною для початківців, легкою для вивчення, мати багато ресурсів з відкритим вихідним кодом і велику та корисну спільноту. І одна з таким мов - Java. 

Давайте поміркуємо, як створити власну гру за допомогою мови програмування Java навіть якщо ви раніше не програмували. 

Чому Java?

Перш за все, як ми вже згадували, Java є хорошою мовою для початківців і її досить легко вивчати. Існує величезна кількість відкритих ресурсів, курсів, інструментів і матеріалів для тих, хто вивчає Java. Ви зможете написати свою першу повноцінну гру з механікою всього за кілька місяців. Ну а простий проект, на кшталт “Хрестики-нолики” - значно швидше, навіть якщо ви раніше не вивчали програмування.

Java - об’єктно-орієнтована мова високого рівня, що базується на класах та їх взаємодії. Під час навчання ви засвоїте основні концепції програмування та отримаєте міцний фундамент для вивчення інших мов програмування.

Крім того, Java користується великим попитом на ринку праці. Якщо під час створення гри ви виявите, що вам це подобається, і вирішите стати професійним розробником Java, зрештою ви зможете заробити понад 4500 доларів на рік.

Звичайно, багато хто вам скаже, що Java не найкраще підходить для розробки ігор. Їхній аргумент такий: Java рідко можна побачити в корпоративних 3D-шутерах і рольових іграх. І це частково правда, хоча деякі з цих великих ігор мають Java у серверних частинах. Але ігровий світ не обмежується ААА-рівнем. Є надзвичайно популярні та веселі інді та мобільні ігри. І Java ідеально підходить для тих, хто користується підходом «напиши один раз, запусти всюди». Крім того, ми ж прийшли вчитися, правда? Знаєте Java - знаєте універсальну мову, отримуєте перспективну професію, а також можете за бажання легко перейти на інші мови. Наприклад, C# або більш складну мову C++. 

Що треба вивчити перш ніж працювати над грою 

Якщо у вас немає навичок програмування, вивчить основи, перш ніж почати працювати безпосередньо над грою на Java. 

Синтаксис Java

Коли ви починаєте вивчати нову мову (на якій плануєте розмовляти), ви починаєте з вивчення орфографії та граматики. Починати вивчення Java слід так само – з освоєння її синтаксису.

На цьому кроці треба охопити основні компоненти Java (об’єкти, методи, класи), примітивні типи даних, рядки, цикли, умовні конструкції та масиви.

Принципи об'єктно-орієнтованого програмування

Java має справу з об'єктами, а не з функціями. Тож вам потрібно вивчити та зрозуміти основні принципи об’єктно-орієнтованого програмування: абстракція, наслідування, інкапсуляція та поліморфізм.

Java Collections Framework 

Кілька класів та інтерфейсів можуть представляти групу об'єктів як єдине ціле в Java. Це визначається структурою збору Java. Тому вам потрібно буде вивчити структури даних, колекції Java та інтерфейси карт Java, а також їх реалізації.

Буває таке що у мові програмування об’єднують класи та інтерфейси в єдиний пакет, бібліотеку або фреймворк, який можна вважати комплексною бібліотекою, що допомагає програмістові вирішувати ряд чимось об’єднаних задач. Один з найважливіших фреймворків Java носить ім’я Collections Framework і об’єднує найбільш поширені структури даних, такі, як списки, мапи, черги. Якщо вам це зараз нічого не говорить, не хвилюйтеся. Це досить легко зрозуміти, особливо якщо розбиратися на практиці.

Багатопотоковість Java

Багатопотоковість, що логічно, дозволяє виконувати декілька потоків одночасно. Поки що ви можете сприймати поток просто як якусь одну дію. 

Багатопоточне програмування має багато переваг: воно мінімізує використання системних ресурсів, покращує швидкість відгуку сервера, прискорює швидкість відгуку програм тощо.

Це досить складна тема для новачка. Але вивчення та розуміння багатопоточності є важливим і часто використовується в ігрових проектах.

Патерни програмування Java

Патерни можна назвати колективним досвідом програмістів та рекомендаціями щодо того, як саме треба структурувати ваші програми. Це дозволяє нам економити час і зусилля, тож розібравшись із ними ви зможете створити гру, яку можна буде додати до свого портфоліо.

Unit-тестування

Якщо ви не вмієте перевіряти свій код на баги та помилки, створювати гру буде заскладно. Модульне або unit-тестування - потужний інструмент створення тестів, для пришвидшення перевірки коду. Для написання таких тестів у мові Java є потужний і зручний фреймфорк JUnit.

Де вчитися?

Навчальних курсів, посібників, таборів, шкіл, блогів, текстових та відеоуроків по Java існує дуже багато, як онлайн, так і офлайн. Пошук найкращого варіанту серед цих численних ресурсів може зайняти багато часу та зусиль. Ви можете самі знайти потрібні матеріали в інтернеті, а ми - запропонуємо вам трійко хороших перевірених книжок для вивчення теорії.

Практика

Однак сама по собі теорія при навчанні програмуванню нікуди не приведе, бо сама суть програмування - це практичні навички. Вважається, що співвідношення практика/теорія для гарного результату в навчанні становить 80% часу на практику і лише 20% на теорію. Тож краще за все трохи почитати тему і зразу ж починати практикуватися, вирішувати практичні задачки. Але самостійно відібрати корисні задачки не так вже й просто, і ще складніше - перевірити рішення на коректність. Навіть якщо программа видає правильний результат, часто вона може бути неправильною (але помилка, наприклад, буде помітна на інших даних). Звісно можна знайти на теренах інтернета багато практичних вправ Java, як безкоштовних, так і платних. Але ми рекомендуємо знайти цілісний курс і притримуватися його. Курс програмування https://javarush.com/ua/programming-course від JavaRush як раз має співвідношення 20% теорії і 80% практичних задач різної складності. JavaRush пропонує 1200 вправ на створення програм з миттєвою перевіркою коректності коду. Більш того, цей ресурс має окремий розділ для розробки ігор, де можна відтворити власні версії класичних відеоігор слідуючи простим покроковим інструкціям. Серед ігор - Racers, Minesweeper, Snake і Space Invaders. Це цікавий і ефективний спосіб навчання, окрім того, розділ “JavaRush ігри” є безкоштовним. 

Спільноти

Однією з найкращих речей Java є спільноти навколо неї. Вона велика, дружня і корисна. Якщо ви застрягли, ви можете попросити допомоги у своїх колег-розробників ігор або пошукати готові рішення на форумах. Тому не соромтеся, ставте запитання та шукайте інформацію.

Ось список найбільших онлайн-спільнот Java:

 

Але найкраще в цих спільнотах те, що ви можете знайти однодумців для співпраці та разом створити унікальну гру. Хто знає, можливо, ви придумаєте успіх, більший за Minecraft.

Наостанок

Ваше бажання створити власну гру є найкращою мотивацією навчатися та пробувати щось нове. А Java — один з найкращих інструментів, що може вам допомогти. З практичними курсами, такими як Javarush ви можете швидко вивчити основи Java, а у розділі ігри JavaRush, вам потрібен лише мінімальний досвід програмування. Просто виконуйте кроки та навчайтеся під час створення гри. А якщо ви застрягли або хочете поділитися своїми творіннями з іншими розробниками ігор, там є чудова спільнота, де можна задати питання.

Переглядів : 272
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати