2
0
2633
У середу, 15 червня, Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення у справі за конституційною скаргою Барсегяна Геворка Сенекеримовича та конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України.
Суд, розглянувши справу, визнав абзац 2 статті 485 Митного кодексу України таким, що не відповідає Конституції України.
Згадайте новину: Пункт 4, частина 1, ст. 284 КПК визнано неконституційним. Тепер кримінальне провадження автоматично не закривається
Автори конституційних скарг просили визнати статтю 485 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495 – за яким штраф обчислюється у фіксованому розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів таким, що не відповідає положенням частини першої статті 41, статті 48, частини другої статті 61 Конституції України. На їх думку відсутність визначення найнижчої та максимальної межі розміру штрафу, неможливість її зменшення і відсутність альтернативних видів санкцій за вчинення відповідного правопорушення не дають змоги застосовувати цю норму з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника, що суперечить частині другій статті 61 Конституції України. Також вони вказують на те, що невідповідність санкції статті 485 Кодексу конституційним засадам індивідуалізації юридичної відповідальності порушує встановлені Конституцією України право особи володіти, користуватися і розпоряджатися власністю (стаття 41), право особи на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48).
Судді-доповідачі у цій справі – Олег Первомайський та Галина Юровська.
Текст Рішення Суду та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Суду 16 червня 2022 року.
Джерело: Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу
Згадайте новину: Довідка про відсутність судимості канула в лету!
Вказана норма застосовувалась стосовно осіб, які приганяли в Україну машини на єврономерах, а власники автівок отримували величезні штрафи. Зокрема Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у 2018 році оштрафував власника «євробляхи» на понад мільйон гривень. Рішення підтвердив Апеляційний суд у Дніпрі.
У 2017 році водій отримав штраф у понад 400 тисяч гривень за ввезення авто з Литви на єврономерах. Його колега за рішенням суду має сплатити понад мільйон гривень штрафу за ввезення авто на «литовських номерах» в режимі транзиту для особистого використання
Варто зазначити, що попри рішення Конституційного Суду у митному кодексі залишилися статті 470 та 481, які передбачають штрафи за ввезення авто на «єврономерах» до 170 тисяч гривень
Окрім «євробляхерів» штрафи за цією статті штрафували і бізнес через неправильний код товару, який планувалося розмитнити чи не підтвердження митної вартості. За даними Державної митної служби у першому півріччі 2021 року накладено штрафи за порушення митних правил на 96 мільйонів гривень, стягнень (конфіскація товарів та штрафи-750 мільйонів гривень).
Джерело: Судебно-юридическая газета
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
211
Коментарі:
0
Переглядів:
150
Коментарі:
0
Переглядів:
213
Коментарі:
0
Переглядів:
554
Коментарі:
0
Переглядів:
1076
Коментарі:
1
Переглядів:
596
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.