0
0
30
Станом на сьогодні в органах прокуратури всіх рівнів працюють 523 людини з інвалідністю. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора за підсумками внутрішнього розслідування.
Зазначається, що цей показник становить менш ніж 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Значне перевищення цих чисел фіксується в прокуратурах на Хмельниччині та Черкащині – 29% та 27% відповідно.
"Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки. 386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року", – йдеться у заяву ОГП.
При цьому право на виплати мають лише прокурори, які мають інвалідність I або II групи. І розмір цієї виплати дорівнює розміру пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу.
"229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей", – додали в прокуратурі.
Примітно, що за законом МСЕК зобовʼязані надсилати повідомлення щодо групи інвалідності та причини її встановлення за місцем роботи. До органів прокуратури такі повідомлення надходили лише у поодиноких випадках – зараз відомо лише про 10.
В ОГП зауважили, що спільно з ДБР та СБУ працюють над викоріненням корупції у МСЕК та органах прокуратури.
Інвалідність у співробітників прокуратуриПісля гучних викриттів керівників МСЕК на корупції стало відомо, що в десятків співробітників прокуратури є інвалідність, за яку вони отримують великі виплати.
Народна депутатка України Інна Совсун розповідала, що прокурори мали "лазівку" в законодавстві України ще з 2001 року, завдяки якій отримували найбільші виплати по інвалідності. Вона наголосила, що таких пенсій немає навіть у військових.
Після засідання РНБО, присвяченого корупції в органах МСЕК генпрокурор Андрій Костін подав у відставку. 29 жовтня Верховна Рада проголосувала за його звільнення.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
50
Коментарі:
0
Переглядів:
329
Коментарі:
0
Переглядів:
753
Коментарі:
0
Переглядів:
514
Коментарі:
0
Переглядів:
413
Коментарі:
0
Переглядів:
912
Коментарі:
3
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.