Головна Блог ... Новини Стали сусідами: на Одещині "потоваришували" дикі тварини (фото) Стали сусідами: на Одещині "потоваришували&qu...

Стали сусідами: на Одещині "потоваришували" дикі тварини (фото)

  • 0

  • 0

  • 39

Відключити рекламу

На Одещині у дикій природі лисиці та борсуки, які вважаються конкуруючими видами, під час війни стали сусідами.  

Про це розповів доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) Іван Русєв. "Весна  - пора появи малечі різних видів серед птахів та ссавців. І якщо мати спеціальне обладнання, то можна прослідкувати за деякими епізодами з життя скритних тварин, таких як борсуки та лисиці. Цікаво що ці два види вважаються конкурентами й мають територіальну поведінку, де самці постійно відмічають межі своїх територіальних ділянок. А тут, ось, на одному зі скіфських курганів української Бессарабії, поруч живуть "дружно сім'ями" й борсуки, й лисиці", - зазначає науковець.

фото фейсбук Ivan Rusev

За його словами, на відео можна навіть побачити як малечі "ходять в гості" до вхідних нір сусіда. Вночі дорослі тварини обходять великі території, де шукають їжу для дитинчат. Йдеться, що зараз, у цю пору року, їм це зробити дуже легко – є багато мишоподібних гризунів, молоді граки падають з гнізд в колоніях гніздування тощо.

"Діти хижих тварин дуже грайливі, але коли з'являються шуми війни, миттєво ховаються в природне сховище - в нори. Слід зазначити, що навіть, всупереч шуму війни, відсутність під час бойових дій  такого вбивчого фактора з боку людини як полювання - це можливості відтворюватися не тільки цим видам, а і другим тваринам - косулям, кабанам, зайцям та іншим", - розповідає Русєв

Він оприлюднив фото, на яких зафіксовано борсуків та лисичок у місячну ніч.

Екологія Одещини

У Національному природному парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) помітили неймовірно красивих, дивовижних птахів – червонокнижних сиворакш. Ці тропічні птахи поселилися на Кордоні "Тузлівська Амазонія". Їхній шлях пролягав від Південної Африки, звідки вони подолали, щоб дістатися України, понад 6 тис. км.

фото фейсбук Ivan Rusev

Зазвичай вони вибирають собі затишні місця на схилах наших лиманів. Вибираючи обриви над лиманами, протяжність яких величезна, вони підчищають старі нори й незабаром загніздяться.  Вже у серпні вони мають летіти назад – до далекої Африки.

Сиворакша - рідкісний птах фауни України та занесений до Червоної книги, але вибухи й інші шуми війни негативно впливають на їх мірне життя.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 39

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 39

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст