0
0
13
На тлі активізації боїв у Курській області в українців стали дедалі частіше виникати питання про те, чому окупантів ще не витіснили з півночі Харківщини. Проте такий поворот подій може стати невигідним для Сил оборони.
Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
"До формування ГВ "Північ" біля кордону з Україною перебували групи військ чисельністю трохи більше 35 тисяч осіб. ГВ "Бєлгород" - трохи більше 15 тисяч осіб, ГВ "Брянськ" і ГВ "Курськ" - близько 10 тисяч осіб кожна. Але, після об'єднання в ГВ "Північ", ця кількість зросла до 50 тисяч осіб, а напередодні угруповання розпочало наступ на Харківщину, 10 травня їхня загальна кількість була 53 тисячі осіб. Найчисельнішою залишалася колишня ГВ "Бєлгород" - близько 40 тисяч осіб, зараз близько 55 тисяч осіб", - написав він.
Коваленко наголосив, що цього ресурсу досі не достатньо для того, щоб поліпшити становище російських окупантів на Вовчанському напрямку і в районі Липців. За його словами, Курська операція ЗСУ, яка розпочалася в серпні, змусила російське командування наростити угруповання "Курськ" до 55 тисяч осіб.
"Харківщина витягує в російських окупантів ресурс і сковує його в цій локації. Відкривши дві нові ділянки фронту, росія, не може їх кинути, через твердолобу впертість незграбного генералітету, але і домогтися там успіху теж не може. Фактично, Харківщина висмоктує у РОВ (російських окупаційних військ - УНІАН) зайвий ресурс, який потрібно регулярно оновлювати і підживлювати", - пояснив експерт.
Коваленко вважає, що якщо ворога зараз повністю вибити з Харківської області, то він отримає можливість зосередити вивільнений ресурс на інших напрямках.
"Російське командування своїм перформенсом у Харківській області не тільки не досягло тактичних, і тим більше оперативно-тактичних успіхів, а угробило тисячі одиниць людського ресурсу і продовжує його там гробити, а й загнало себе в пастку, з якої вибратися практично неможливо. Адже якщо просто взяти і вивести війська з цих двох ділянок бойових дій, то виникне запитання: "А навіщо це все було потрібно, та ще й такою ціною?""", - підкреслив він.
Крім того, напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа виведення окупантів із півночі Харківщини стане черговим "репутаційним ляпасом" російському диктатору Володимиру Путіну, заявив Коваленко.
"Тому Москва буде до останнього чіплятися за північ Харківщини, заливаючи туди ресурс, не дивлячись на проблеми на інших ділянках", - написав експерт.
Коваленко впевнений, що північ Харківщини відіграє роль сковувальної зони, в якій Сили оборони знищують ворога. Звідти окупанти не можуть вивести війська для допомоги на інших ділянках фронту.
Раніше президент Чехії Петр Павел розповів, чому не всім громадянам країни дозволяють воювати на боці ЗСУ. Загалом лише 60 громадян Чехії отримали дозвіл воювати в Україні.
Крім того, у CNN назвали один із можливих мотивів наступу ЗСУ в Курській області. Кремлівський диктатор Володимир Путін на пресконференції за підсумками року в грудні відмовився говорити, коли Росія поверне собі частину Курської області, на якій розташовані Сили оборони України.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
165
Коментарі:
0
Переглядів:
408
Коментарі:
0
Переглядів:
754
Коментарі:
0
Переглядів:
175
Коментарі:
0
Переглядів:
584
Коментарі:
0
Переглядів:
397
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.