Головна Блог ... Консультації від юристів Склали протокол за ст. 130 КУпАП: що робити?

Склали протокол за ст. 130 КУпАП: що робити?

Відключити рекламу
 - f897ea595b15d78458899171a0f39734.jpg

Якщо на Вас вже склали протокол за ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані сп’яніння), то єдиним правильним варіантом дій буде звернення до адвоката, який є фахівцем у такій категорії справ.

Коротко пояснимо за рахунок чого виграються такі справи – в основному, за рахунок тих порушень та недоліків, які допускають працівники поліції під час оформлення адміністративного матеріалу. Чим більше таких недоліків – тим кращі шанси виграти справу. Вказані недоліки Вам допоможе встановити адвокат.

Однак для того, щоб Ви могли б хоча б орієнтовно оцінити свої шанси, нижче наводимо перелік обставин, наявність яких допоможе виграти Вам справу. Чим більше вказаних обставин буде у Вашому випадку – тим кращі шанси на перемогу в суді.

1. Незаконна зупинка транспортного засобу

Вичерпний перелік підстав для зупинки водія транспортного засобу міститься у Законі України «Про національну поліцію» та Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 29.12.2021 № 1456.

Якщо ж Вас зупиняють з інших підстав, то така зупинка вважатиметься незаконною. Наприклад, відсутня така підстава для зупинки транспортного засобу, як «перевірка документів».

2. Відсутність доказів керування транспортним засобом

Якщо на відеозаписі працівників поліції не зафіксовано факт керування Вами транспортним засобом та відсутні свідки, які б могли підтвердити факт керування, то це може свідчити про те, що транспортним засобом Ви не керували, тобто не були водієм. А якщо Ви не були водієм, то й підстав проходити огляд на стан сп’яніння немає.

3. Не вчинення дій щодо виявлення ознак сп’яніння

Перед тим, як працівники поліції запропонують Вам проходити огляд на стан сп’яніння, вони повинні:

- встановити наявність у Вас ознак сп’яніння, які визначені Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 № 1452/735. Це можна встановити шляхом перевірки координації рухів, перевірки зіниць очей, перевірки пальців рук на предмет тремтіння тощо.

- озвучити Вам виявлені ознаки.

Якщо працівники поліції цього не зробили, то у них відсутні підстави пропонувати Вам пройти огляд на стан сп’яніння, а у Вас, відповідно, відсутній обов’язок вказаний огляд проходити.

4. Не пропонування пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці / в закладі охорони здоров’я

Працівники поліції спочатку зобов’язані запропонувати пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки. Після чого Ви його або проходите, або відмовляєтесь. Якщо відмовляєтесь – працівники поліції повинні запропонувати пройти огляд у закладі охорони здоров’я. Якщо пройшли огляд на місці, але не погодились з його позитивними результатами – Вам також повинні запропонувати пройти огляд у закладі охорони здоров’я.

5. Поліцейські не фіксували пропозицію пройти огляд на стан сп’яніння чи процедуру проходження огляду на стан сп’яніння на місці на відеозапис або за допомогою свідків

Пропозиція пройти Вам огляд на стан сп’яніння, а також процедура проведення огляду на місці має бути зафіксована на відеозапис або це має відбуватись у присутності двох свідків. Порушення вказаного алгоритму може бути підставою для закриття провадження у справі за ст. 130 КУпАП.

6. Після проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння на місці поліцейські не поцікавились, чи згодні Ви з результатами огляду

Після проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння на місці, результат якого перевищує 0,2 проміле, поліцейські зобов’язані отримати Вашу згоду з результатами такого огляду. Відсутність Вашої згоди не дає права поліцейським складати протокол за ст. 130 КУпАП.

7. У закладі охорони здоров’я Вам відмовили у проведенні огляду на стан сп’яніння

У закладі охорони здоров’я\є перед проведенням огляду на стан сп’яніння, Вам можуть надати для підписання інформовану добровільну згоду на проведення огляду. Якщо Ви не хочете вказану згоду підписувати, але сам огляд проходити хочете, то лікар та поліцейські не можуть розцінювати Ваші дії як ухилення від проведення огляду. Натоміть вони повинні забезпечити проведення огляду. Якщо ж вони відмовляються проводити Ваш огляд, то підстави складати протокол за ст. 130 КУпАП відсутні.

Якщо з якихось причин під час проведення огляду на стан наркотичного сп’яніння Ви не можете здати сечу на аналіз, то Вам мають запропонувати здати інший зразок біологічного середовища (кров, слину тощо). Невиконання вказаних вимог робить незаконним притягнення Вас до відповідальності за ст. 130 КУпАП.

8. У закладі охорони здоров’я під час проведення огляду на стан сп’яніння Ви лише один раз продули спеціальний технічний засіб

У закладі охорони здоров’я під час проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння Вам запропонують продути спеціальний технічний засіб (Драгер, Алкофор тощо). Після того як Ви його продули, через 20 хвилин Вам мають запропонувати повторити вказану процедуру. Невиконання вказаних вимог робить незаконним притягнення Вас до відповідальності за ст. 130 КУпАП.

9. У закладі охорони здоров’я Вас не оглянув лікар-нарколог

Під час проведення огляду на стан сп’яніння у закладі охорони здоров’я, Вас обов’язково має оглянути лікар: поміряти тиск, перевірити вегетативно-судинні реакції, рухову сферу та ін. Якщо ж у закладі охорони здоров’я Вам запропонували лише здати сечу або продути спеціальний технічний засіб без проведення вказаного огляду, лікарем то такі дії є незаконними.

10. Вас не ознайомили з протоколом та не роз’яснили Ваші права

При складенні протоколу Вам повинні роз’яснюватись права і обов’язки, передбачені статтею 268 КУпАП. Також Вас мають ознайомити зі змістом протоколу. Якщо цього не зроблено – це є грубим порушенням.

11. Після складання протоколу Вас не відсторонили від керування транспортним засобом

Після складання протоколу за ст. 130 КУпАП поліцейські зобов’язані Вас відсторонити від керування транспортним засобом шляхом передачі керування «тверезому водію», якого Ви самі обираєте. Якщо цього зроблено не було, то це може слугувати підставою для закриття провадження у справі за ст. 130 КУпАП.

Отже, перелік викладених вище порушень, які допускаються під час оформлення адміністративного матеріалу за ст. 130 КУпАП, допоможе Вам краще зрозуміти наскільки високі перспективи виграти Вашу справу в суді.

Автор консультації: автоадвокат Non-Stop

  • 1198

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 1198

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Так і є.

    03.08.2024 20:37

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст