Головна Посилання ... Систематизація як шлях до успіху

Систематизація як шлях до успіху

Систематизація бізнес-процесів (бізнесу) — це формат роботи, коли всі завдання вирішуються за чітким алгоритмом, і водночас вони синхронізовані один з одним. Тобто всі механізми компанії працюють злагоджено й допомагають досягти результату з найменшою кількістю дій.

Є помилкова думка: систематизувати бізнес треба тоді, коли він уже став великим і вимагає чіткої алгоритмізації. І справді, коли мова йде про маленькі компанії, розсинхронізацію в різних діях видно не так сильно. Менше роботи — більше можливостей для того, щоб робити все спокійно, вирішувати поступово, у ході справи. Але в цьому криється складність: коли бізнес починає розвиватись, з'являються різні проблеми. І добре, якщо до цього моменту, уже є система, яка просто буде розширюватися й ускладнюватися.

Набагато простіше збудувати процеси одразу, на невеликій кількості завдань, відпрацювати різні алгоритми й привчити працівників діяти саме в такому режимі. Це легко зробити з допомогою курсу від проєкту «Школа бізнесу Нова пошта», за покликанням https://online.novaposhta.education/ є всі подробиці.

Мета систематизації бізнес-процесів

У бізнес-систематизації є низка цілей:

  • Створення умов для того, щоб рішення швидко ухвалювалися й ефективно виконувалися.
  • Збільшення продуктивності. Це стосується і всієї команди, і деяких її представників. Що менше люди займаються марною роботою, то грамотніше витрачають свої ресурси.
  • Налаштування від конкурентів. Навіть з урахуванням того, що про важливість систематизації зараз розповідають дуже багато, далеко не кожна компанія освоює цей інструмент. Тобто ставка на нього робить конкретний бізнес більш успішним — а це тільки одне рішення, разом із яким застосовується ще багато інших.
  • Розвантаження власника бізнесу, а також його найближчих помічників (керівного складу). Ці люди займатимуться невідкладними речами, а не тим, щоб контролювати кожен дрібний процес, витрачаючи на це час.

Очевидно, що систематизація бізнес-процесів необхідна на всіх рівнях роботи. Залишається одне питання: як прийти до того, щоб вибудувати необхідні алгоритми? Зараз у цьому допомагає спеціальне навчання, наприклад, курс від проекту «Школа бізнесу Нова пошта».

Можливості бізнес-навчання від Нової пошти

Освітній проект для малого й середнього бізнесу був запущений у 2016 році — за цей час у ньому навчалися понад дві тисячі підприємців із різних сфер. Популярний формат освіти — онлайн-інтенсив за назвою «Великий курс для малого бізнесу», який складається із семи модулів, у кожному з яких порушено проблемні питання важливих напрямків, наприклад:

  • бізнес-процеси;
  • ціноутворення;
  • управління командою (окремими людьми);
  • продажі;
  • маркетинг;
  • фінанси.

У кожному модулі розглядаються ключові проблеми. Так, на етапі роботи з фінансами підприємці вчаться читати фінансову звітність, проводити її аналіз, планувати й прогнозувати бюджет. А ще вони дізнаються, як шукати нові джерела фінансування і правильно працювати з бухгалтером. І таке розмаїття тем опрацьовують на кожному модулі.

Оскільки для курсу вибрані універсальні теми, не буде такого, що якась частина тем курсу цікава тільки одним учням, а інша частина — актуальна для інших. Усе продумано таким чином, щоб учні на 100 % брали отримані знання і використовували їх на практиці.

Як наслідок, після закінчення програми у випускника є набір інструментів для розвитку власного бізнесу. У майбутньому ці інструменти складають систему, про важливість якої й було сказано спочатку.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст