Головна Посилання ... Що таке HTTPS? І навіщо він потрібний кожному сайту Що таке HTTPS? І навіщо він потрібний кожному сайт...

Що таке HTTPS? І навіщо він потрібний кожному сайту

 

Безпека відвідування та захист особистих даних відвідувачів сайту сьогодні турбує не лише банки та фінансові установи. Питання сертифікації https://tuthost.ua/uk/ssl/certificate/ досить гостро стоїть перед усіма власниками веб-ресурсів, які передбачають збір та використання особистих даних своїх потенційних клієнтів та замовників.

HTTPS: функціональність та особливості роботи

Захищене з'єднання необхідне для запобігання шахрайським схемам. Протокол HTTPS є безпечною версією традиційного мережевого інтернет-протоколу HTTP, за допомогою якого відбувається зв'язок між веб-браузером, відкритим на комп'ютері користувача, та сервером.

HTTP у класичному розумінні варто розглядати як протокол, здатний встановлювати логічний зв'язок між вузлами, які містять текст. Цей формат є протоколом без збереження стану, де кожна наступна команда виконується без посилання на попередню команду запуску.

HTTPS є більш просунутим у плані безпеки протоколом для з'єднання між користувачами та серверами, і, по суті, представляє комбінацію протоколів SSL/TLS та HTTP, що забезпечує зашифровану ідентифікацію мережного сервера.

Саме за допомогою сертифікатів SSL і вдається захистити важливі дані. Цей інструмент видається спеціальними дозвільними центрами. Під час оформлення SSL-сертифіката власник компанії надає до сертифікаційного центру дані про сайт. За наявності на сайті SSL-сертифікатів браузер отримує від сервера сертифікат, в якому є вся інформація про ресурс. Також браузер отримує відкритий ключ, використовуючи який відбувається шифрування вихідних даних, розшифрувати які дозволяє закритий ключ, що зберігається на сервері.

Шахраї, які захочуть використовувати в особистих меркантильних цілях конфіденційні дані, під час перехоплення можуть розраховувати лише отримання набору незрозумілих символів. Працювати з ними неможливо.

Потреба використання HTTPS

Про те, коли потрібно переводити сайт на захищене з'єднання, замислюються багато власників інтернет-магазинів, як тільки починають працювати. В надії отримати відповідь, вони звертаються до фахівців, які займаються розробкою сайтів. У більшості випадків відповідь фахівців однакова: потреба в захищених протоколах є з перших днів існування веб-ресурсу, що передбачає ідентифікацію клієнтів.

Використання захищеного протоколу дозволяє приховати:

  • прізвище та ім'я;
  • логіни та паролі;
  • номери банківських карток.

Завдяки тому, що інформація, яка надходить від користувача, надходить на сервер одержувача у зашифрованому вигляді, перехоплені дані не зможуть стати доступними шахраям.

Ранжування та просування сайту HTTPS

Наявність захищеного з'єднання дозволяє певною мірою підвищити довіру користувачів до ресурсу. Не побоюючись за свої дані, покупці активно купують і замовляють послуги. Користь від наявності сертифікатів щодо просування сайту також є очевидною. Незважаючи на тимчасове падіння рейтингів при впровадженні механізмів захисту даних, при правильному налаштуванні проблема з ранжуванням зникне в найкоротший термін.

Варто відзначити, що багато програмістів відзначають і той факт, що за допомогою протоколів безпеки вдається підвищити швидкість завантаження сайту (хоча звичайному користувачу ці зміни навряд чи будуть помітні).

Вибір сертифіката SSL

При виборі сертифіката слід брати до уваги тип захисту, який залежить від вихідних даних користувача, кількості сайтів та часу дії захисту.

Сайти, що належать фізичним особам, можна захистити за допомогою Esential SSL. Захист такого формату видається на один домен, а сутність його роботи полягає у перевірці права володіння доменним ім'ям. Варто розуміти, що ні особисті дані, ні реєстрація компанії не підлягають перевірці. Даний вид сертифіката є найдешевшим, а отримати його можна протягом кількох годин.

Сертифікати для одного домену, які здійснюють перевірку реєстраційних даних компанії або особи власника сайту, відносять до Instant SSL. При необхідності захистити не лише домен, а й його піддомени, доцільно купувати Wildcard.

Юридичним особам бажано замовляти сертифікат розширеної перевірки. EV (Extended Validation) підтверджує володіння доменом та верифікує дані компанії. SSL-сертифікат такого формату коштує в 2-3 рази дорожче звичайного, а реєстрація займає тривалий час.

При виникненні труднощів із підбором SSL-сертифіката, здатного забезпечити максимальний захист, звертайтеся до фахівців.

Переглядів : 267
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст