0
0
67
Багато господинь вирощують виноград не тільки для самостійного вживання, а й заради вина. Цікаво, що навіть урожай, зібраний з березня по серпень, ідеально підійде для домашнього виноробства восени. УНІАН з'ясував, як зробити вино з винограду різних сортів.
Важливо пам'ятати, що навіть найпростіше домашнє вино з винограду робиться тільки з сухих ягід.
Вино із синього виноградуІнгредієнти:
10 кг винограду;цукор;вода.Запам'ятовуйте, як робити вино з винограду за цим рецептом.
Сухі немиті ягоди розім'яти руками або ступкою, перекласти в миску, накрити кришкою так, щоб надходило повітря. Залишити на 3-4 дні, щодня перемішуючи масу. Після закінчення цього часу вичавити з винограду сік руками або через прес. На 10 літрів соку додати 1 кг цукру і 2 л води, але якщо у вас рідини вийшло менше, то розрахувати пропорцію самостійно. Перемішати, вилити в тару так, щоб вона була заповнена на 2\3, надіти рукавичку і гідрозатвор.
Поставити сусло в тепле місце і витримувати за температури не нижче 20 і не вище 28 градусів Цельсія. Через 10 днів всипати ще 1 кг цукру, перемішати. Залишити до закінчення бродіння, і щойно рукавичка здується, зняти її, а осад прибрати за допомогою шланга. Вилити вино в чисту ємність, цілком її заповнюючи, закрити капроновою кришкою.
Прибрати в холодне місце (льох або підвал), через 3 тижні зняти осад. Через 30 днів повторити процедуру. Щойно всі кроки будуть виконані, вино можна пробувати.
Домашнє вино з винограду кислих сортівІнгредієнти:
15 кг винограду;100-200 гр цукру на 1 л соку.ВАЖЛИВО: якщо ви використовуєте виноград, який ріс у несприятливому середовищі, під час приготування вина рекомендовано розбавляти його водою в кількості 50-500 мл на 1 л соку. Якщо ви впевнені в якості продукту, вода не потрібна.
Запам'ятовуйте, як робити вино з винограду в домашніх умовах за цим рецептом.
Виноград перебрати, видалити листя, гілочки, всі незрілі та гнилі плоди. Подавити ягоди руками, разом із соком перелити в пластиковий таз або емальовану каструлю так, щоб місткість була заповнена максимум на 3\4 від загального обсягу.
Корисна порада: виноград краще давити саме руками, інакше можна пошкодити кісточки, які потім дадуть гіркоту вину. Як альтернативу можна використовувати дерев'яну качалку, якщо винограду багато.
Каструлю або таз накрити бавовняною тканиною і поставити в темне тепле місце на 3-4 дні. Через кілька годин ви побачите, що рідина почала бродити, а на поверхні з'явилася "шапка" зі шкірки від ягід. Її важливо перемішувати 1-2 рази на добу тією ж дерев'яною качалкою. Робити це потрібно обов'язково, інакше сусло прокисне.
Коли з'явиться кислуватий запах і буде чутно шипіння, можна починати добувати сік. Відбувається це приблизно на 3-4 добу. Вам потрібно зібрати шар шкірки, віджати його руками. Весь сік, який би злили з осаду і самої мезги, 2-3 рази профільтрувати через марлю. Чистий сік перелити в скляні бутлі або банки, заповнюючи їх на 3\4. Закрити ємність гідрозатвором - кришкою, трубкою або медичною рукавичкою, проколотою голкою на одному з пальців. Поставити ємності для бродіння в місце з відповідною температурою - для червоного домашнього вина - 22-28°C, білого - 16-22°C.
Через 1-2 дні, коли рукавичка здується, вино потрібно перелити в інші скляні ємності. Додати цукор, орієнтуючись на смакові вподобання, але не більше ніж 250 грам на літр. У принципі підсолоджувати вино необхідно протягом перших 14-25 днів бродіння, пробуючи напій на смак - він має бути солодким, але не нудотним.
Бутель, наповнену доверху вином, оснастити гідрозатвором або закрити кришкою і прибрати в підвал на 40 днів, якщо вино біле, і на 60-90, якщо червоне. Періодично стежити за осадом - щойно він з'явиться на 2-5 см від дна пляшки, вино потрібно переливати в іншу ємність. Так робити кілька разів, щоб освітлити напій і позбутися осаду. Коли досягнете його остаточної відсутності, вино необхідно перелити в скляні пляшки та щільно закрити пробками.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
197
Коментарі:
0
Переглядів:
140
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
537
Коментарі:
0
Переглядів:
1055
Коментарі:
1
Переглядів:
573
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.