Автор не вказаний
4
4
4775
У зв’язку з набранням чинності наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів», державне підприємство «Національні інформаційні системи» (далі – ДП «НАІС»), в межах компетенції адміністратора АСВП, повідомляє наступне.
На сьогоднішній день підприємством проводяться роботи з доопрацювання програмного забезпечення АСВП в напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника, що передбачено положеннями Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.
Окремо звертаємо увагу, що наразі користувачі мають можливість в рамках інформаційної взаємодії за допомогою прикладного програмного інтерфейсу АСВП направляти постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників без обмежень за категоріями стягнення виконавчого провадження.
Раніше така процедура застосовувалась лише до боржників зі сплати аліментів та була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком. Відповідний порядок поширюється на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників-фізичних та юридичних осіб.
КОШТИ З БАНКІВСЬКИХ РАХУНКІВ БОРЖНИКІВ НЕ СПИСУВАТИМУТЬ АВТОМАТИЧНО
Заборгували за житлово-комунальні послуги чи не сплатили штраф за перевищення швидкості – кошти на вашому банківському рахунку можуть бути арештовані в автоматизованому режимі. Але при цьому не йдеться про автоматичне списання коштів!
Відповідно до реалізації наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5, яким внесено зміни до наказу від 16.04.2019 року № 1203/5 «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів», постанови про арешт/зняття з арешту коштів на рахунках боржників державні та приватні виконавці мають можливість направляти до банків через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП) без обмежень за категоріями стягнення.
Тобто, з набранням чинності цього наказу було реалізовано технічні зміни інформаційної взаємодії виконавців із банками за допомогою АСВП. Раніше така процедура була досить складною. Нині ж взаємодія між виконавцями і банками відбувається в електронному вигляді, а не тільки поштовим зв’язком.
Пояснюємо простою мовою.
Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини чи заробітну плату). Цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Саме процедуру комунікації між виконавцями та банками і було спрощено.
Разом із тим, державне підприємство «Національні інформаційні системи» на сьогоднішній день проводить роботи з доопрацювання програмного забезпечення АСВП у напрямку запровадження автоматизації процесу отримання виконавцями інформації щодо банківських рахунків боржника, що передбачено положеннями Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.
Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них. Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися.
Усе це можливо тільки у разі відкриття виконавчого провадження!
Втім, аби арешт коштів не став для вас неприємним сюрпризом – існує кілька платформ, на яких можна самостійно перевірити, чи маєте ви борги:
Джерело: Мінюст
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
124
Коментарі:
0
Переглядів:
138
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
251
Коментарі:
0
Переглядів:
222
Коментарі:
0
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Живьём и не перестаём удивляемся до чего жалкие и посредственные бывают наказы Минюста. Вот вам свежий пример: "Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі. Відповідно, коштами на неарештованих рахунках їх власник зможе вільно розпоряджатися". Умные люди вдумайтесь сколько лазеек появилось у должников, что бы увильнуть от погашения долга либо затянуть по времени. Осознано или по глупости создали коррупционную составляющую - теперь любой судебный исполнитель за определённое вознаграждение закроет ОДИН для вас несущественный счёт, на котором редко проводятся операции и должник с исполнителем будут довольны. Даже если судебный исполнитель кристально честный, то он не обязан анализировать какой счёт закрывать. А на проблемы истца составителям приказа начхать, главное что бы должник не пострадал!
А как же 124 статья Конституции?! Беспредел!
Отмена арестов исполнительной службы, ответы на вопросы https://protocol.ua/ru/otmena_arestov_ispolnitelnoy_slugbi_otveti_na_voprosi/ Снятия арестов исполнительной службы и отмена розыска авто. Помощь второго супруга для отмены арестов и отмены розыска авто исполнительной службойhttps://protocol.ua/ru/snyatiya_arestov_ispolnitelnoy_slugbi_i_otmena_roziska_avto/
Блокировка карточки за долг, что с этим делать? https://www.youtube.com/watch?v=HFf6efPQ9Sw