Головна Блог ... Новини Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка Що працівники ТЦК не мають права робити і коли мож...

Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Відключити рекламу
Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка - 0830a587d4566692a743ac47af19f9db.jpg

Під час дії воєнного стану працівники ТЦК мають право перевіряти у чоловіків військово-облікові дані, втім вони не уповноважені вилучати їх без згоди громадянина.

Юрист Дмитро Франчук розповів про те, що працівники ТЦК не уповноважені робити та коли у них є законні підстави для затримання військовозобов'язаних чоловіків.

Згадайте новину: Яке покарання може бути, якщо при перевірці ТЦК у вас немає документів

Що входить в обов'язки працівників ТЦК

Військкоми мають право:

  • перевіряти документи у чоловіків призовного віку (18-60 років)
  • вручати повістки, це дозволено робити у будь-якому місці
  • виписувати одразу постанову про притягнення військовозобов’язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адмінправопорушення
  • надати доступ до інформації про військовозобов'язаного, у тому числі з персональними даними, військову-облікову спеціальність, місцем роботи та сімейним станом

Згадайте новину: Чи залишаться ухилянти з 16 липня без водійських посвідчень

Що працівники ТЦК не мають права робити

"Представники ТЦК не уповноважені затримувати громадян без участі поліції. Якщо затримання відбувається без законних підстав, це може бути оскаржено в суді. Також вони не мають права без судового рішення заходити у житло громадян", - каже Франчук.

Він наголошує, що військкоми не можуть вилучати документи без згоди громадянина і вимагати з'явитися до ТЦК без належних підстав або запрошувати до ТЦК не за місцем прописки.

Згадайте новину: Протокол про порушення військового обліку можна оскаржити в суді за 10 днів

У яких випадках можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

"Працівники ТЦК можуть викликати поліцію для затримання чоловіка, якщо є судове рішення - наприклад, рішення суду про доправлення особи до ТЦК або ж є порушення закону, наприклад, ухилення від призову", - пояснює юрист.

Франчук додає, що частою помилкою чоловіків при спілкуванні з ТЦК є те, що вони не мають при собі документів, що підтверджують їх право на відстрочку або інші підстави для звільнення від призову.

"Також у багатьох є недостатня обізнаність - громадяни не вміють відстоювати свої права, мають недостатньо знань про законодавство і це може призвести до неправомірних дій з боку працівників ТЦК", - говорить юрист.

Джерело: РБК-Україна

  • 3301

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3301

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати