Головна Посилання ... Що потрібно знати про драбину

Що потрібно знати про драбину

Під час проведення будівельних чи ремонтних робіт, а також для виконання домашніх побутових завдань потрібна безліч різних пристроїв. Але якщо знадобиться виконати якусь роботу на висоті, то тут без драбини не обійтися. Ще до нашої ери первісні люди, спостерігаючи, як тварини підіймаються в гори по «козячих стежках» (вузькі східчасті доріжки), створили першу рукотворну драбину. Суть конструкції досі залишилася незмінною, але нюансів з'явилося набагато більше.

Види, функціонал та конструкція драбин

Ці споруди можна розділити на кілька видів, кожен із яких має свої конструктивні та функціональні особливості.

Приставні

Це найпростіший і найдоступніший варіант. Досі саморобні дерев'яні вироби є у кожному дворі. Щоправда, вони використовуються лише для побутових потреб – щоб потрапити на горище чи залізти на дерево.

Стрем'янки

Їм не потрібна опора, можна поставити будь-де - дістати до люстри, пофарбувати стелю або зібрати врожай з плодових дерев. Бувають класичні односторонні драбини з майданчиком та скобою, двосторонні – де на обох частинах є сходинки. Деякі моделі складних конструкцій, крім положення двостороння, можуть розкладатися, висуваючись у довжину як приставна

Шарнірні - так звані трансформери

Вони мають три-чотири секції по кілька східців, що об’єднуються за допомогою рухомих шарнірів. Можуть мати різні форми – Г-подібні, вертикальні, горизонтальні тощо.

Розкладні двох та трисекційні

Найпоширеніший вид універсальних складаних драбин. Такі є у всіх виїзних бригадах, від монтажників зовнішньої реклами до установників антен супутникового зв'язку та кондиціонерів. Деякі моделі висуваються за допомогою троса як штурмові драбини пожежників, але на будівельному ринку зустрічаються не часто.

Матеріали виготовлення драбин

У будівництві, промисловості та домашньому побуті використовуються вироби з таких матеріалів:

  • алюміній - це легкий міцний матеріал. Алюмінієві не бояться вологи і комах. Зберігають механічну міцність десятиліттями. Якщо використовувати у побуті, то термін експлуатації необмежений;

  • склопластик - це спеціалізовані діелектричні драбини для електромонтерів. Вони незамінні у своїй галузі;

  • сталь – важчі за алюмінієві, продаються фарбованими, оскільки сталь іржавіє. Міцні, невибагливі, за ціною дешевші за алюмінієві, але не такі гарні та зручні.

  • дерево - фабрично виготовлені дерев'яні драбини все ще використовуються на підприємствах. Щорічно проходять перевірку вантажем 120 кг, підвішеним до сходки, що є найближче до центру.

Яка б конструкція, вигляд, матеріал драбин не було б обрано, важливо бути впевненим у своїй безпеці під час роботи.

Переглядів : 204
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати