Головна Посилання ... Що потрібно знати абітурієнтам, які думають вступати на навчання до Польщі Що потрібно знати абітурієнтам, які думають вступа...

Що потрібно знати абітурієнтам, які думають вступати на навчання до Польщі

Навчання за кордоном - вже давно здійсненна мрія для багатьох українських абітурієнтів. Основним напрямом для навчання - є Польща, і це не дивно. Польська мова близька до української, країни знаходяться поруч, ціни у вишах за рік не є захмарними.

Але навіть за умов культурної близькості - підготовка все одно має бути. І окрім вибору спеціальності, університету та міста, важливо знати особливості життя у новій країні. Тому ця стаття буде корисна кожному, хто планує вступ до польщі 2022 і цікавиться всіма деталями.

Вибір спеціальності

Польський диплом відкриває європейські перспективи. Проте, щоб справді бути спеціалістом у своїй справі, її треба не лише розуміти, а й любити. Тоді буде бажання постійно розвиватися, щоб бути незамінним фахівцем. Якщо вам до вподоби багато професій, то рекомендуємо проходити тести на профорієнтацію, щоб визначитися остаточно.

Окрім власного бажання, ще варто врахувати актуальність на ринку праці. ВНЗ Польщі пропонують безліч напрямків, які є популярними у сьогоденні. В ЄС також існують програми дофінансування на ті спеціальності, які необхідні роботодавцям.

Вибір університету

Університети є як загального напряму, так і спеціалізованого. Наприклад, якщо вас цікавить техніка, механіка, точні науки - це все однозначно треба вивчати у Політехніці (Люблінська, Вроцлавська і т.д.). А от на журналістику, менеджмент можна йти до гуманітарного вишу, або до того, який не спеціалізується на чомусь одному.

Не менш важливий рейтинг ВНЗ. Це можна перевірити на сайті Perspektywy, де наявна інформація про те, на якому місці знаходиться той чи інший заклад.

Польська VS Англійська

Так, навчатися можна не лише на польській програмі, а й на англомовній. Але тут важливо врахувати всі переваги й недоліки.

Польськомовне навчання:

  • наявне в усіх університетах та майже на всіх напрямках;

  • є дешевшим за англомовне;

  • вступити можна з рівнем В1;

  • польську можна вивчити з нуля до розмовного рівня за 6-8 місяців.

Англомовне навчання:

  • не всі університети можуть запропонувати навчання англійською;

  • дорожче за польськомовне;

  • рівень мови для вступу: від В2;

  • якщо знати лише англійську, і не вчити польську - буде непросто вирішувати звичайні побутові питання у Польщі.

Обирати мову навчання, звичайно, вам. Але це потрібно вирішити якомога раніше, щоб якісно підготуватися.

Особливості навчання та життя у Польщі

Дотримання законодавства. З моменту приїзду в Польщу потрібно дотримуватися законів цієї країни. Пробачати або ж не звертати уваги на дрібні правопорушення тут не прийнято. Тож, якщо немає бажання отримати штраф - варто вивчати і приймати нові правила. Також, тут низький рівень корупції, відповідно, знайомства та гроші нічого не вирішують.

Страхова медицина. У Польщі діє система страхової медицини. Кожен робить собі страхування (є різні, але найпопулярніша Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) і щомісяця вносить невелику суму. Завдяки цьому: відвідування лікаря, консультації і навіть операції - надалі є безкоштовними.

Всьому свій час, і першій роботі - також. Бажання скоріше подорослішати є у кожного підлітка, що вже казати про бажання власних грошей. І якщо раніше одиниці студентів працювали під час навчання, то зараз в Україні працюючий студент - це вже норма, а не виняток.

У Польщі навчання триває 3 роки, тому програма може бути більш інтенсивною. До того ж, український студент потрапляє у повністю нове для себе середовище, до якого ще треба адаптуватися. В таких умовах йти відразу працювати не рекомендовано. Перший та другий курс краще посилено навчатися, налагоджувати контакти з викладачами, заводити корисні знайомства і дізнаватися як і чим живе Польща.

Ловимо можливості! Університет - це не лише пари і домашнє завдання. Варто брати участь у всіх активностях, що пропонує ваш виш. Організація виставки, екскурсії, семінарів - вносимо своє ім’я до списків. Адже саме на таких заходах помічають активну молодь, і це все великий плюс до резюме.

Практика - це крок до успіху. На другому-третьому курсі в кожному ВНЗ починається практика. Її треба обов’язково пройти як мінімум для отримання диплому, і як максимум - для отримання досвіду. Часто студенти намагаються домовитися за практику, але ми не рекомендуємо цього робити. У Польщі стажування оплачуються, і часто після них випускники вже мають місце роботи.

Місце практики надає університет, але можна знайти самостійно. Не треба боятися писати компаніям листи. Наполегливість тут оцінять високо.

Відвідуваність - лояльність викладачів. Відсутність пропусків - це 80% успішно складеної сесії. Викладачі можуть ставити на іспиті “автомат”, просто якщо студент був на заняттях. Тому без поважної причини - пари краще не пропускати.

Навчання у новій країні - це цікавий етап відкриттів у житті. Всі особливості, звісно, краще пізнаються на власні очі. Проте значно краще їхати вже підготовленим!

Переглядів : 406
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст