Автор не вказаний
1
0
5848
Дворічанського селищного голови Харківської області виправдали у зв’язку з недоведенням в його діях складу злочину.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 28 лютого.
В лютому 2014 громадянин звернувся до посадовця з проханням прискорити відведення в оренду ділянки під газову заправну станцію. За таке сприяння селищний голова нібито захотів 1000 доларів. У січні і березні 2015 гроші були передані двома траншами в еквіваленті 14 тис. грн (відповідно до курсу долара на той момент). Дії посадовця кваліфікували за ч. 3 ст. 368 КК.
В суді обвинувачений вину не визнав. Він розповів, що клопотання щодо земельної ділянки було розглянуто на сесії селищної ради ще в лютому 2014 і задоволено, жодних перепон не було. Але заявник начебто неодноразово просив прискорити це рішення, на що отримував відповідь, що це буде розглядатися на сесії і голосуватимуть депутати. Також неодноразово чоловік пропонував винагороду за позитивне вирішення його питання.
В цей час на території селища був розміщений військовий батальйон «Слобожанщина», і він як селищний голова ніс відповідальність за належні побутові умови їхнього проживання та харчування. У зв’язку з відсутністю коштів на ці потреби у бюджеті він неодноразово звертався за матеріальною допомогою до приватних підприємців, які працювали на території селища, в тому числі і до заявника. Влітку 2014 останній передав .для потреб батальйону 1000 гривень, а восени – талони на скраплений газ для автомобілів. Після цього пропонував гроші за прискорення відведення ділянки, але завжди отримував відповідь, що селищний голова не має на це повноважень і на депутатів впливати не буде. Приблизно в листопаді 2014 року заявник повідомив, що готовий передати 14 тис. гривень. Селищний голова переконував, що погодився взяти гроші тільки тому, що необхідно було забезпечувати батальйон «Слобожанщина».
Адвокат звернув увагу, що вказаний громадянин у 2014-2016 рр. неодноразово був заявником у справах про отримання хабара і, на думку, захисника, створював провокації.
Відомо про щонайменше три такі випадки. Це провадження стосовно Хорошівського селищного голови Харківського району, Головного спеціаліста відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства Харківської області і посадових осіб Покотилівської районної ради Харківського району.
Причиною виправдувального вироку стала відсутність у матеріалах справи ухвал Апеляційного суду Харківської області, на підставі яких проводились негласні слідчі (розшукові) дії. Вони не були відкриті стороні захисту, як під час досудового розслідування так і під час судового розгляду.
Невідкриття матеріалів НСРД, у тому числі і ухвал суду про надання дозволу на їх проведення стороні захисту в порядку ст. 290 КПК є підставою для визнання таких доказів недопустимими (ВСУ від 16.03.2017 № 5-364кс16)
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
3049
Коментарі:
0
Переглядів:
550
Коментарі:
0
Переглядів:
636
Коментарі:
1
Переглядів:
603
Коментарі:
0
Переглядів:
1126
Коментарі:
0
Переглядів:
888
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.