Головна Блог ... Новини Саміт миру: Лубінець розповів про неочікувану пропозицію дружніх РФ країн Саміт миру: Лубінець розповів про неочікувану проп...

Саміт миру: Лубінець розповів про неочікувану пропозицію дружніх РФ країн

  • 0

  • 0

  • 29

Відключити рекламу

На сесії саміту миру, де у закритому режимі обговорювали пункт щодо повернення незаконно переміщених українських дітей, військовополонених та цивільних, були присутні 39 країн.

Про це розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону. За його словами, результати відвертого спілкування "дають стриманий оптимізм на напрацювання нових підходів" щодо повернення українців з російських застінків. 

Він зазначив, що саме закритий режим обговорення дав можливість не просто відвертого спілкування, а висловлення багатьма країнами можливих напрацювань щодо повернення людей.

"До речі, неочікувано, що деякі країни, які традиційно мають гарні стосунки з РФ, вперше заявили, що вони готові запропонувати свої канали комунікації з російською стороною. Я не можу поки назвати ці країни, але скажу відверто, що ми не очікували саме від таких країн, таких позицій", - акцентував Лубінець.

Він додав, що обговорювали не просто підходи повернення українських громадян, але й продовження створення механізму тиску на РФ. "Одним з публічних результатів, про які можемо сказати, що багато країн у свої висловлюваннях напряму казали, що дійсно в діях РФ є всі ознаки воєнного злочину - геноциду", - підкреслив омбудсман.

Лубінець вважає, що існують конкретні механізми тиску, які мають змусити РФ долучитися до обміну полоненими та повернення українських дітей. Насамперед дипломатичний тиск, але також важливий - економічний.

"Коли країни від дипломатичних заяв перейдуть до реальних санкційних тисків на російську економіку. Наприклад, цілком ймовірно, що на одному з наступних самітів або зустрічей може бути запропоновано: або РФ повертається до виконання статуту ООН і всієї системи міжнародного гуманітарного права, або більшість країн приймають рішення щодо застосування ембарго на купівлю російської нафти та газу. Після такого рішення, як довго витримає російська економіка? Я думаю, це точно буде не роки і навіть не місяці", - акцентував він. 

Лубінець резюмував, що саміт миру у Швейцарії, де була присутня 101 міжнародна делегація, став величезним дипломатичним проривом України.

"Я відразу хочу відповісти тим, які кажуть, що не всі, хто приїхав на саміт, підписали комюніке. Немає взагалі там проблеми, це технічні деталі. Технічно не всі країни прийняли рішення до саміту щодо приєднання до комюніке. Після повернення вони це будуть розглядати на своїх рівнях. Ми точно знаємо, що число приєднаних до комюніке буде зростати", - констатував омбудсман.

Саміт миру: підсумки

Раніше повідомлялось, що 80 країн та чотири організації підписали підсумкову декларацію Глобального саміту миру. У документі йдеться про повернення Запорізької АЕС під контроль України, відновлення доступу до морських портів та звільнення усіх полонених українців.

У оновленому списку підписантів виявилося, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 29

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 29

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст